ایرنا/ معاون فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل از آغاز اجرای طرح بهارانه کتاب در این استان همزمان با سراسر کشور خبر داد.

یاسر محمدی، معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل با بیان اینکه این طرح هفدهمین دوره از برگزاری طرح‌های فصلی کتاب است، اگفت: در بهارانه کتاب ١٤٠٠ سقف مجاز خرید برای هر خریدار ۲ میلیون ریال است و خریداران می‌توانند از ١٧ تا ٢٣ خردادماه با مراجعه به کتابفروشی‌های عضو طرح‌، کتاب‌های عمومی، کودک و نوجوان و دانشگاهی را با تخفیف ٢٠ درصد خریداری کنند.
وی با اشاره به اینکه در این طرح ۱۲ کتابخانه در استان اردبیل آماده ارائه خدمات به مردم هستند، گفت: نمایشگاه کتاب شریعتی، نمایشگاه کتاب ولایت، کتاب فروشی خیام، کتابفروشی بهروز، کتابفروشی حکیم، کتابفروشی الدورادو، کتابفروشی دکتر بوک، کتابفروشی اورنگ، کتابفروشی افق و کتابسرای مولانا در شهر اردبیل، کتابفروشی دانشجو در شهر پارس‌آباد و کتابفروشی دنیز در شهر مشگین‌شهر کتابفروشی‌های عضو طرح‌ بوده و به علاقمندان کتاب با یارانه ۲۰ درصد ارائه خواهند کرد.
وی با بیان اینکه اسامی و مشخصات کتابفروشی‌های عضو طرح بهارانه کتاب ١٤٠٠ به تفکیک هر استان روی سایت طرح های فصلی کتاب قابل مشاهده است، اظهار کرد: مردم و علاقمندان می‌توانند از طریق اینترنت و یا با مراجعه حضوری نسبت به خرید کتاب مورد علاقه خود اقدام کنند.
معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل ترویج کتاب و کتابخوانی در جامعه، حمایت از ناشران و نویسندگان و فعالان حوزه کتاب را از جمله اهداف اجرای این طرح عنوان کرد.
به منظور رونق بخشیدن به بازار کتاب و ترویج کتابخوانی، معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از سال ۱۳۹۴ تسهیلاتی را در قالب یارانه خرید کتاب از طریق کتابفروشی‌های سراسر کشور مستقیماً به خریداران کتاب پرداخت می‌کند.
در این طرح کتابفروشی‌هایی که شرایط لازم را دارا باشند پس از ثبت نام می‌توانند کتاب‌های خود را که با شرایط تعیین شده مطابقت داشته باشند به خریداران بفروشند.
این طرح که از آن با عنوان طرح‌های فصلی فروش کتاب یاد می شود از جمله امکاناتی است که کتابفروشان وجود آن را در ایام رکود فروش کتاب در همه‌گیری کووید۱۹ ضروری می‌دانند.

 
  

آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today