باشگاه خبرنگاران/ طی ۴۸ ساعت گذشته ۹۸ بیمار مبتلا به کرونا در استان مرکزی سرپایی درمان شدند.

سیدمحمد جمالیان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک و رئیس خدمات بهداشتی و درمانی استان مرکزی گفت: در ۴۸ ساعت گذشته ۹۸ مورد از بیماران جدید شناسایی شده به صورت سرپایی درمان و تا زمان منفی شدن جواب آزمایش و درمان نهایی در منزل قرنطینه شده اند.
جمالیان افزود: بر اساس آخرین نتایج آزمایشگاهی در مورد بیماری کرونا ویروس ۱۱۶ مورد جدید ابتلا در ۴۸ ساعت گذشته ۱۱۶ شناسایی شده اند که بدین ترتیب تعداد موارد مبتلا به کرونا از زمان شیوع این ویروس تا کنون به ۶۱ هزارو ۲۳۱ نفر رسیده است.
او اضافه کرد: از تعداد ۱۱۶ مورد جدید در استان ۱۸ نفر از بیماران در بیمارستان‌های استان بستری شده اند که تحت مراقبت قرار دارند و خدمات تخصصی درمانی را دریافت می‌کنند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک بیان کرد: متاسفانه در این مدت ۵ مورد فوتی در اثر ابتلا به ویروس کرونا در استان مرکزی گزارش شده است که بر این اساس تعداد فوتی‌ها به ۲۱۳۰ نفر رسیده است.
بر اساس جدول رنگ بندی جدید کرونای وزارت بهداشت از ۱۵ خرداد ۱۴۰۰ تعداد ۵ شهرستان تفرش، آشتیان، خنداب، کمیجان و محلات در وضعیت زرد و ۷ شهرستان اراک، خمین، دلیجان، زرندیه، ساوه، فراهان و شازند در وضعیت نارنجی قرار گرفتند.


 

آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today