ایرنا/ استاندار خراسان شمالی گفت: میزان دقیق خسارت، نیازها و دغدغه های مردم در زلزله ۲۷ اردیبهشت ماه جاری برآورد شد و در هفته جاری پرونده زلزله زدگان این استان در هیات دولت بررسی می شود.

محمد علی شجاعی، استاندار خراسان شمالی اظهار کرد: ساخت مسکن، تامین کانکس، ساخت سرویس بهداشتی، حمام سیار، امهال تسهیلات کشاورزان، تسریع در پرداخت حق بیمه از جمله مواردی هستند که در اولویت رسیدگی قرار دارند.
وی تامین کانکس را یکی از ضرورت های اولیه برای مردم مناطق زلزله‌زده عنوان کرد و افزود: علاوه بر کمک از سوی دستگاه های ملی،  اعتبارات استانی را هم برای این امر مهم اختصاص خواهیم داد.
شجاعی تصریح کرد: ستاد مدیریت بحران استان در تمام این شرایط باید ضمن آمادگی لازم، از تجهیزات امدادی برای تامین نیازهای  ضروری مردم زلزله زده برخوردار باشد.

تشکیل ۵۹۳ پرونده بازسازی
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان شمالی نیز در مورد آخرین امدادرسانی به مناطق زلزله زده گفت: تاکنون برای ۵۹۳ واحد مسکونی زلزله زدگان این استان پرونده بازسازی و نوسازی تشکیل شده است.
جواد نظری افزود: در شهرستان جاجرم برای ۲۶۵ واحد مسکونی پرونده بازسازی و نوسازی تشکیل و آوار برداری از ۲۴ واحد مسکومی تخریبی نیز تکمیل و کار برای بازسازی به‌زودی شروع می‌شود.
وی اضافه کرد: برای شهرستان گرمه نیز ۲۳۰ پرونده بازسازی و نوسازی تشکیل شد و با آوار برداری از ۷۱ واحد مسکونی، کار بازسازی در مناطق زلزله زده نیز در اسرع وقت شروع خواهد شد.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان شمالی تعداد واحدهای خسارت دیده ناشی از زلزله ۲۷ اردیبهشت ماه سال جاری را ۹۸ واحد مسکونی اعلام کرد.

آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today