ایرنا/ فرماندار ویژه خرمشهر گفت: طبق اعلام آخرین نتایج هیات مرکزی نظارت بر انتخابات با اضافه شدن ۹ نفر دیگر، تعداد نامزدهای تایید صلاحیت شده انتخابات شوراها در خرمشهر به ۱۴۷ نفر رسید.

محمد حیدری، معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر بیان کرد: با پایان یافتن نتایج بررسی اعتراض‌ها و رسیدگی به صلاحیت داوطلبان شوراها در هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها، از ۱۸۰ نفر داوطلب ثبت نام شده در خرمشهر، در مجموع ۱۴۷ نفر تایید صلاحیت شدند.
وی افزود: بر اساس برنامه زمان‌بندی وزارت کشور، فهرست داوطلبان تایید شده در جراید عمومی و فضای مجازی از طریق رسانه ها و صدا و سیمای مرکز آبادان انتشار عمومی یافته و پس از آن وارد فضای تبلیغات رسمی چه در شبکه‌های اجتماعی و واقعی خواهیم شد.
حیدری ادامه داد: در انتخابات شوراهای اسلامی دوره پنجم، شهرستان خرمشهر یکی از شهرهای پایلوت بود که بسیار خوب عمل شده اما  در این دوره با توجه سیاست وزارت کشور و ستاد انتخابات و توافق بین هیات مرکزی نظارت بر انتخابات کشور صورت گرفته کلان شهرها و مراکز استان ها مشمول برگزاری انتخابات الکترونیک شدند و این دوره انتخابات در خرمشهر به صورت نیمه الکترونیک برگزار خواهد شد.
فرماندار ویژه خرمشهر در خصوص شروع تبلیغات انتخابات خرمشهر گفت: تبلیغات نامزدهای شوراها از ساعت ۲۴ روز بیستم خرداد همزمان با سراسر کشور شروع می‌شود و همه داوطلبان می توانند هم در بستر فضای مجازی و در شبکه‌های اجتماعی و طبق چارچوب دستورالعمل ابلاغی تبلیغات محیطی داشته باشند.
وی ادامه داد: داوطلبان می‌توانند در زمان تبلیغات در یکی از مناطق شهری بر اساس چارچوب دستورالعمل ستاد ملی کرونا، یک ستاد مرکزی و ۲ ستاد فرعی انتخاباتی در منطقه یک و ۲ شهرداری داشته باشند.
وی همچنین گفت: بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا توسط وزارت کشور و در هماهنگی با وزارت ارتباطات و فناوری، سامانه انتخابات ایران به منظور دسترسی آسان مردم به نامزدها راه‌اندازی شده، و مسوولان اجرایی انتخابات و حتی ادمین‌ها و منتشرکنندگان محتوای تبلیغی فضای مجازی می‌توانند از این سامانه اقدام به تبلیغات رایگان کنند.
 
  
  

آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today