ایرنا/ فرماندار اهواز گفت: صلاحیت ۱۷ نفر از داوطلبان ششمین دوره شورای اسلامی شهر اهواز که به هیات مرکزی نظارت بر انتخابات اعتراض کرده بودند، تایید شد.

جمال عالمی نیسی، فرماندار اهواز در این رابطه بیان کرد: از ۱۱۱ نفر داوطلب شورای اسلامی شهر اهواز که صلاحیت آنها توسط هیات‌های اجرایی و نظارت رد شده و به هیات نظارت مرکزی اعتراض کرده بودند، فقط ۱۷ نفر مورد تایید قرار گرفت.
وی افزود: هیات مرکزی نظارت بر انتخابات، ۲۰ نفر از داوطلبان را که قبلا در هیات اجرایی شهرستان و هیات‌های نظارت شهرستان و استان، تایید صلاحیت شده بودند، رد کرده است.
عالمی نیسی اضافه کرد: تا این تاریخ، از میان اعضای شورای شهر فعلی اهواز که توسط هیات نظارت خوزستان رد صلاحیت شده بودند، فقط رئیس فعلی شورای اسلامی شهر اهواز توسط هیات مرکزی نظارت تایید صلاحیت شده است.
وی همچنین گفت: آگهی نهایی داوطلبان انتخابات شورای شهر به همراه کد آنها ۲۴ تا ۴۸ ساعت آینده از سوی فرمانداری اهواز منتشر می‌شود.
بر اساس این گزارش، انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با انتخابات ریاست جمهوری ۲۸ خرداد در سراسر کشور، در ۸۸ شهر و ۲ هزار و ۳۶۲ روستای خوزستان برگزار می‌شود که نسبت به دوره پنجم این انتخابات، ۱۱ شهر و ۳۱۱ روستا به تعداد شهرها و روستاهایی که محل برگزاری انتخابات است، اضافه شده است.

 
 

آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today