مهر/ در هفته ای که گذشت ۲۰۶ بیمار کرونایی در بیمارستان ها بستری شدند و آمار بالای مبتلایان حکایت از عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در برخی ستادهای انتخاباتی دارد.

شهرام حبیب زاده، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل با بیان اینکه با عدم رعایت پروتکل‌های ویژه کرونایی در هفته جاری شاهد افزایش تدریجی آمارهای فوتی و بستری بیماران کرونایی هستیم اظهار کرد: متأسفانه در چند روز اخیر ستادهای انتخاباتی به منشأ اصلی شیوع ویروس کرونا تبدیل شده و شاهد مبتلا شدن بسیاری از افراد حاضر در این همایش‌ها و مراسم انتخاباتی به کرونا هستیم.
وی برگزاری دورهمی خانوادگی را از دیگر عوامل افزایش تعداد بستری‌ها در ۲۴ ساعت گذشته عنوان کرد و افزود: ویروس کرونا در تجمعات و در صورت عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی به راحتی شیوع پیدا می‌کند و ضروری است خانواده‌ها در این ایام از برگزاری هرگونه مراسم عروسی و عزاداری یا مهمانی‌های خانوادگی اجتناب کنند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل تصریح کرد: هم اکنون شاهد افزایش تردد در سطح شهر و ستادهای انتخاباتی سر بسته هستیم که عدم رعایت فاصله اجتماعی و تجمع بالای افراد موجب شیوع موج جدید کرونا در استان اردبیل خواهد شد.‌
بستری شدن ۲۰۶ بیمار کرونایی در هفته گذشته
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل با اشاره به اینکه در هفته جاری شاهد بستری شدن ۲۰۶ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان اردبیل بوده‌ایم گفت: علت افزایش قابل توجه میزان بستری‌ها تأخیر در مراجعه بیماران و شرکت در دورهمی ها و ستادهای انتخاباتی است و در صورت ادامه این روند رشد قابل ملاحظه‌ای را در آمار بیماران بدحال و فوتی خواهیم داشت.
حبیب زاده ادامه داد: هم اکنون شهرستان‌های اردبیل و خلخال در وضعیت نارنجی و شهرستان‌های پارس آباد، مشگین‌شهر، گرمی، بیله سوار، نیر، نمین، سرعین، کوثر و اصلاندوز در وضعیت زرد قرار دارند.

 

آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today