ایرنا/ مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی چهارمحال و بختیاری با اشاره به آغاز خرید تضمینی گندم از ابتدای تیرماه در استان گفت: پیش‌بینی می‌شود میزان گندم خریداری شده امسال به ۴۰ هزار تن برسد.

کیقباد قنبری، مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: تاکنون ۱۵ مرکز برای خرید تضمینی گندم در استان پیش‌بینی شده است که در صورت نیاز تعداد این مراکز در زمان خرید گندم افزایش خواهد یافت.
وی با بیان اینکه گندم تولیدی از طریق سیلوی شهید استکی، کارخانه‌های آرد و با همکاری شرکت تعاون روستایی از کشاورزان خریداری می‌شود، تصریح کرد: خرید تضمینی گندم تا پایان شهریور ادامه دارد.
قنبری به تاثیر مستقیم خشکسالی و کاهش بارندگی‌ها بر میزان تولید گندم در چهارمحال و بختیاری اشاره کرد و گفت: این عوامل همچنین موجب تاخیر در برداشت گندم در نواحی گرمسیری استان شده است و برآوردها نشان می‌دهد امسال نزدیک به ۴۰ هزار تن گندم به قیمت تضمینی ۴۰ هزار ریال به ازای هر کیلوگرم از کشاورزان و تولیدکنندگان خریداری شود.
مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه تیم‌های نظارتی برای بررسی فرآیند خریداری گندم در مراکز خرید تشکیل شده‌اند، یادآور شد: به منظور رفع خطا و کاهش انحراف در خرید، تمامی مراکز خرید تضمینی گندم در استان به تجهیزات مورد نیاز همچون دوربین و باسکول مجهز خواهند شد و تمهیدات لازم نیز برای رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی مبازره با کرونا در این مراکز اندیشیده شده است.
وی گفت: منابع مالی برای پرداخت بهای گندم خریداری شده تامین شده است و تلاش می‌شود با سرعت بخشی به روند ثبت اطلاعات در سامانه‌های تعیین شده، مبالغ در کمترین زمان از طریق بانک کشاورزی به حساب فروشندگان واریز شود.
قنبری موجودی ذخایر گندم استان را هشت هزار تن اعلام کرد و افزود: مراحل بارگیری و انتقال گندم از استان‌های خوزستان و فارس به مقصد چهارمحال و بختیاری در حال انجام است و مشکلی از نظر تأمین گندم وجود ندارد.

آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday