فارس/ کودک ۹ ساله ای که پس از وقوع سانحه رانندگی و ایجاد لخته خون در گلویش در آستانه خفگی و مرگ قرار داشت با حضور به موقع یکی از کارشناسان پلیس راه از مرگ نجات یافت.

سرگرد امیر کریمی، مأمور و کارشناسان تصادفات پلیس راه استان کرمانشاه در خصوص اقدام خود و نجات جان کودک ۹ ساله‌ای، اظهار داشت: اخیرا حین گشتزنی در محور سراب نیلوفر متوجه خروج یک دستگاه خودروی سواری پراید از مسیر اصلی و برخورد آن با تیر برق حاشیه جاده شدم.
وی افزود: با مشاهده این صحنه خود را به خودرو آسیب‌دیده رسانده و مشاهده کردم راننده خانم به همراه ۲ کودک در حاشیه جاده و کنار پراید روی زمین افتاده‌اند و پس از بررسی اورژانسی وضعیت آن‌ها متوجه نفس کشیدن خانم و یکی از کودکان که دختر بچه‌ای حدودا پنج ساله بود شدم.
کریمی تصریح کرد: با بررسی وضعیت پسربچه ۹ ساله متوجه شدم نفس نمی‌کشد، اما خوشبختانه هنوز نبض داشت و با توجه به تجربیات گذشته حدس زدم که ممکن است راه تنفسی‌اش مسدود شده باشد.
این مامور وظیفه شناس پلیس راه ادامه داد: از آنجایی که ممکن بود تا زمان رسیدن نیروهای اورژانس زمان برای نجات جان کودک از دست برود ابتدا دهان کودک را باز کردم که متوجه شدم مقدار زیادی خون در گلوی او جمع شده و حالت لخته پیدا کرده است و پس از آن کودک را به آرامی به پهلو برگردانده و سر کودک را به سمت پایین قرار دادم که همین باعث شد لخته‌های خون از دهانش خارج شود.
وی ادامه داد: پس از خارج شدن لخته‌های خود و باز شدن مجاری تنفسی، کودک شروع به نفس کشیدن کرد و سپس به گریه افتاد و پس از آن متوجه شدن خوشبختانه خطر رفع شده و کودک نجات پیدا کرده است.
کریمی با بیان اینکه مادر و ۲ کودک مصدومش توسط نیروهای اورژانس به مراکز درمانی منتقل شدند، گفت: خوشحالم توانستم جان کودکی را نجات داده و به وظیفه شرعی و قانونی خودم عمل کنم.

آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today