ایرنا/ استاندار مرکزی گفت: محدودیت تردد شبانه در این استان از روز چهارشنبه ۲۶ خردادماه جاری به مدت سه روز با هدف کمک به رفت و آمدهای انتخاباتی برداشته شده و این تصمیم در ستاد مقابله با کرونا استان مصوب شده است.

سیدعلی آقازاده، استاندار مرکزی با اعلام این خبر اظهار کرد: تصمیم منع موقت محدودیت تردد شبانه در استان با توجه به رفت و آمد کاندیداها و عوامل اجرایی ستادهای انتخاباتی اتخاذ شده است.
وی ادامه داد: موج چهارم کرونا در این استان کمرنگ شده و معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استان مرکزی مصوبه منع موقت محدودیت تردد شبانه را باید به ستاد ملی مدیریت کرونا اعلام کند تا زمینه اجرایی آن در آستانه انتخابات ۱۴۰۰ مهیا باشد.
استاندار مرکزی گفت: کاهش تدریجی شیوع بالای کرونا به صورت پلکانی ۲ هفته اخیر در کشور اتفاق افتاده و استان مرکزی در آمار بستری بیماران و شاخص خدمات سرپایی به مبتلایان کووید۱۹ نسبت به میانگین کشوری وضعیت بهتری دارد و شاخص‌های آن پایین‌تر است.
آقازاده با بیان اینکه استان مرکزی در شاخص بستری رتبه ۲۲ کشور و در تعداد فوت شدگان رتبه ۱۶ را دارد، بیان کرد: وضعیت تثبیت شده کنونی نتیجه مشارکت مردم، کادر درمان و رعایت جدی پروتکل‌های بهداشتی بوده و همراهی مردم در زدن ماسک قابل تقدیر است.
وی در ادامه افزود: تمهیدات و امکانات لازم برای برگزاری انتخابات پرشور و در سایه رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برای استان مرکزی فراهم شده و نظارت جدی بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در روند تبلیغات نامزدها اعمال می‌شود.
استاندار مرکزی اظهار کرد: تبلیغات انتخاباتی به‌صورت تجمع افراد از جمله نگرانی‌ها بود که به ویژه در تفرش، آشتیان و فراهان تدابیر خاص برای پیشگیری از تجمع اتخاذ شده است.
وی یادآور شد: با تدابیر خاص ستادهای انتخابات هیچ نگرانی در خصوص کرونا برای شعب اخذ رای وجود ندارد و فرمانداران با حساسیت بر این موضوع نظارت می‌کنند.

آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today