ایرنا/ رئیس ستاد انتخابات خراسان شمالی گفت: برگزاری هر گونه تجمع انتخاباتی در فضای بسته و راه اندازی کارناوال های تبلیغاتی در این دوره از به دلیل همه گیری کرونا ممنوع است.

احمد برادران، رئیس ستاد انتخابات خراسان شمالی اظهار کرد: دغدغه و نگرانی ما در خصوص سلامت مردم در ستادهای انتخاباتی است و تمام متصدیان ستادها اعم از شوراهای اسلامی شهر، روستا و عشایری و ریاست جمهوری موظف به رعایت پروتکل ها و دستورالعمل‌های بهداشتی هستند.
وی افزود: برگزاری هرگونه تجمع انتخاباتی نامزدهای شوراهای اسلامی شهر، روستا و عشایری و ریاست جمهوری در فضای باز نیز منوط به داشتن پیوست سلامت مورد تایید دانشگاه علوم پزشکی استان و دانشکده پزشکی اسفراین است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان شمالی گفت: اگرچه مشارکت حداکثری مردم در انتخابات رویکرد اصلی ستاد انتخابات و دولت دوازدهم است، ولی در تمام این مراحل باید پروتکل های بهداشتی و تامین سلامت شهروندان در اولویت قرار گیرد.
برادران خاطرنشان کرد: براساس مصوبه ستاد استانی مقابله با کرونا دانشگاه علوم پزشکی و فرمانداری ها موظف به نظارت بر رعایت پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های بهداشتی ستادهای انتخاباتی هستند و با متخلفان نیز برخورد می شود.
وی افزود: گاهی اوقات شنیده می‌شود در فضاهای بسته جلساتی در رابطه با انتخابات برگزار می‌شود که به پروتکل‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی توجه نشده که این موضوع نگرانی ما را زیاد می‌کند.
رئیس ستاد انتخابات استان خراسان شمالی گفت: با توجه به قانون و مصوبات ستاد کرونا با افراد متخلف در مرحله اول تذکر زبانی و در صورت عدم توجه برخورد قضایی خواهد شد.

آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today