باشگاه خبرنگاران/ مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان‌شرقی گفت: آذربایجانی‌ها ۷۰ لیتر بیشتر از سرانه استاندارد در شبانه‌روز آب مصرف می‌کنند.

ایمانلو، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان‌شرقی مصرف سرانه آب در استان برای هر نفر در شبانه‌روز ۲۲۰ لیتر دانست و اظهار کرد: میانگین استاندارد مصرف سرانه ۱۵۰ لیتر بوده و آذربایجانی‌ها ۷۰ لیتر در شبانه‌روز بیشتر مصرف می‌کنند.
وی گفت: هر شهروند تبریزی روزانه ۱۴۶ بطری ۱.۵ لیتری آب مصرف می‌کند.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه متوسط نیاز فعلی آب شرب کلان‌شهر تبریز ۵ هزار و ۷۰۰ لیتر در ثانیه است(۱۴۵ میلیون متر مکعب در سال)، گفت: آب شهر تبریز از سه محور زرینه‌رود، سد نهند و چاه‌های آب تامین می‌شود.
ایمانلو افزود: در شهر تبریز میزان مصرف آب ۵۴۰۰ لیتر بر ثانیه است که در زمان پیک مصرف به ۵۷۰۰ لیتر بر ثانیه می‌رسد که با برنامه‌های کوتاه و بلندمدت مشکل کمبود نخواهیم داشت.
وی گفت: مردم عزیز با رعایت الگوی مصرف درست و استاندارد و با ۱۵- ۱۰ درصد صرفه‌جویی که حدود ۵۷۰ لیتر در ثانیه صرفه‌جویی می‌شود که معادل ۳۰ چاه آب می‌شود در این راه به تنش آبی کمک خواهند کرد تا از این مرحله هم به‌خوبی و خوشی عبور کنیم.
مدیرعامل آب و فاضلاب استان آذربایجان‌شرقی با اشاره به قیمت تمام شده و فروش آب توزیعی، گفت: به‌طور متوسط هر متر مکعب آب شرب ۱۶ هزار ریال برای مصرف‌کننده خانگی به قیمت ۷۵۰۰ ریال عرضه می‌شود، این در حالی است که هر بطری ۱.۵ لیتری آب بسته‌بندی شده موجود در بازار حدودا به مبلغ سه هزار تومان است که مبلغ مابه‌التفاوت و رقم کسری از تسهیلات و نوسازی اصلاح تامین می‌شود.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان‌شرقی، گفت: بهینه‌سازی و تغییر الگوی مصرف در بخش آب شرب استان همواره مورد تاکید بوده است و این شرکت خود را ملزم به اتخاذ تمهیدات و برنامه‌ریزی برای استفاده درست آب شرب توسط مشترکان کرده است.
ایمانلو در ادامه به صرفه‌جویی در مصرف آب و رعایت الگوی مصرف تاکید کرد و از شهروندان درخواست کرد توصیه‌های شرکت آب و فاضلاب استان را جدی بگیرند تا در خصوص آب مصرفی دچار مشکل نشوند.
وی گفت: با پایداری و عدم قطعی برق در استان، مشکل قطعی یا افت فشار آب نخواهیم داشت.

آخرین خبر آذربایجان شرقی در اینستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today