ایسنا/ معاون امدادونجات جمعیت هلال‌احمر استان همدان از امدادرسانی به یک کوهنورد ترومایی در ارتفاعات الوند شهر همدان و انتقال وی به مراکز درمانی خبر داد.

حمید عرفی‌یگانه، معاون امدادونجات جمعیت هلال‌احمر استان همدان با اشاره به وضعیت اضطراری ایجاد شده برای مصدوم ترومایی توضیح داد: ساعت ۱۲:۳۴ دقیقه روز جمعه ۲۱ خردادماه همراه این زن با شماره سه رقمی ۱۱۲ با مرکز کنترل و هماهنگی عملیات جمعیت هلال احمر استان همدان تماس حاصل کرده و گزارش وضعیت اضطراری ایجاد شده برای وی را ارائه می کند.
وی افزود: این مرکز با دریافت اطلاعات کامل از همراه مصدوم و انجام هماهنگی لازم با معاون امدادونجات، به تیم امدادونجات کوهستان مستقر در میدان میشان مأموریت می دهد که به محل کلاغ‌لانه در نزدیکی قله الوند عزیمت کنند و اقدامات لازم را برای مصدوم انجام دهند.
عرفی‌یگانه ادامه داد: تیم جستجو و نجات کوهستان به سرعت به محل مذکور اعزام شده و پس از طی مسیر پر فراز و نشیب در مسیر بین کلاغ لانه و تخت نادر به مصدوم دسترسی پیدا می کند و پس از حضور در صحنه مشخص می شود مصدوم دچار تروما از ناحیه پا شده که پس از انجام اقدامات پیش بیمارستانی، آتل بندی و تثبیت وضعیت مصدوم، او را برای انتقال زمینی آماده‌سازی کرده و با استفاده از بسکت و با همراهی کوهنوردان وی را تا پناهگاه دوم در دشت میشان انتقال می دهند.
معاون امدادونجات جمعیت هلال‌احمر استان همدان اضافه کرد: از پناهگاه دوم فرد مصدوم را با آمبولانس کمک‌دار تیم واکنش سریع که در پناهگاه دوم مستقر شده بودند، از مسیر صعب‌العبور جاده اضطراری گنجنامه به پایین انتقال داده و تحویل مراکز درمانی می کنند.
وی در پایان یادآور شد: تیم امدادونجات کوهستان جمعیت هلال احمر استان همدان به صورت شبانه روزی در پایگاه کوهستانی میدان میشان مستقر بوده و آماده امدادرسانی به مصدومان احتمالی هستند.


 

آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today