فارس/ پس از انتشار فیلمی در فضای مجازی مبنی بر اعتراض کشاورزان کرخه و شاوور نسبت به قطع آب بر روی آن‌ها ماجرا مورد پیگیری خبرگزاری فارس قرار گرفت.

روز گذشته خبری در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد مبنی بر اینکه به تصمیم شرکت بهره‌برداری کرخه و شاوور آب به روی کشاورزان منطقه قطع شده است که این تصمیم اعتراض و نارضایتی کشاورزان را به دنبال داشت.
اما عباس‌ پورعاطف فرماندار شهرستان کرخه در این رابطه اظهار کرد: به واسطه «نهر طریفی» که از رودخانه شاوور منشعب شده است آب حدود یک هزار و 600 هکتار از اراضی کشاورزی تامین می‌شود.
وی افزود: با توجه به تغذیه روستاهای دهیمی در بالادست از نهر طریفی، روستاهای پایین دست با مشکل کمبود آب مواجه شدند و همین عامل سبب درگیری بین کشاورزان روستاهای بالادست و پایین دست(روستای مزرعه) این نهر شد.
فرماندار شهرستان کرخه گفت: این درگیری با ورود عوامل نیروی انتظامی، شیوخ منطقه و افراد صاحب نفوذ حل شد و بنا شد فردا در این خصوص جلسه‌ای را در دادگستری و شورای حل اختلاف شهرستان با حضر شرکت کرخه و شاوور، فرماندار، دادستان و... تشکیل و مشکل حل شود.
پورعاطف با بیان اینکه کشاورزی در این منطقه تک محصول است، عنوان کرد: امیدوار هستیم در جلسه فردا اختلاف بین دو روستاهای بالادست و پایین دست ختم به خیر شود و آب مورد نیاز کشاورزان تامین شود.


آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today