باشگاه خبرنگاران/ هیچ موردی از فوتی کرونایی در شبانه روز گذشته در مازندران ثبت نشد.

۵۲ بیمار مبتلا به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در مراکز درمانی زیر مجموعه دانشگاه‌های علوم پزشکی مازندران و بابل بستری شدند، اما هیچ موردی از فوتی کرونایی در این مدت در مازندران ثبت نشد.

بستری ۳۷ بیمار جدید مبتلا به کرونا
سیدعباس موسوی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: ۳۷ بیمار جدید مشکوکِ مبتلا به ویروس کرونا شبانه روز گذشته در بیمارستان‌های زیرمجموعه این دانشگاه شناسایی و بستری و ۲۵ نفر هم در این مدت با بهبودی نسبی برای ادامه بقیه مراحل درمانی خود(قرنطینه خانگی) مرخص شدند.
وی افزود: ۲۴۸ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ هم اکنون، در مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران بستری بوده و از این تعداد ۴۶ بیمار با وضعیت وخیم تنفسی در بخش مراقبت‌های ویژه، با دستگاه‌های تنفسی ادامه حیات می‌دهند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه شبانه روز گذشته گزارشی مبنی بر فوت کرونایی در بیمارستان‌های زیرمجموعه این دانشگاه به ثبت نرسیده است هشدار داد: با ادامه عادی انگاری و رعایت نکردن شیوه نامه‌های بهداشتی توسط هم استانی‌ها و مردم، مازندران هفته‌های آینده با موج پنجم کرونا مواجه خواهد شد.
موسوی گفت: متاسفانه رفتار فعلی مردم هیچ همخوانی با شرایط کرونایی ندارد و گویا زندگی به روال عادی قبل از شیوع بیماری کرونا بازگشته که این نشان دهنده آرامش قبل از طوفان کرونایی در استان است.

ادامه زندگی ۳۷ همشهری بابلی با کمک دستگاه‌های تنفسی
سیدفرزاد جلالی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل هم گفت: با پذیرش و بستری ۱۵ بیمار مشکوک مبتلا به کروناویروس در چهار مراکز درمانی تحت پوشش این دانشگاه، شمار بستری شدگان کرونایی به ۹۷ بیمار رسید.
وی به ترخیص یک بیمار مبتلا به ویروس کرونا با بهبودی نسبی از بیمارستان‌های زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی بابل اشاره کرد و افزود: در حال حاضر ۳۷ همشهری بابلی مبتلا به کووید ۱۹، با کمک دستگاه‌های تنفسی در بخش مراقبت‌های ویژه به زنگی ادامه می‌دهند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: در این مدت فوت بر اثر کرونا در مراکز درمانی این شهرستان گزارش نشده است.

آخرین خبر کرمان در اینستاگرام :
Instagram.com/kerman_akhbar