ایرنا/ رئیس پلیس فتای استان سمنان گفت: مجرم سایبری که با انگیزه اختلاف خانوادگی اقدام به مزاحمت در شبکه اجتماعی واتساپ کرده بود شناسایی و دستگیر شد.

سرهنگ حسین صادقی، رئیس پلیس فتای استان سمنان اظهار کرد: در پی شکایت شهروند گرمساری مبنی بر ارسال مطالب توهین‌آمیز، ایجاد مزاحمت، تهدید و فحاشی از طریق شبکه اجتماعی واتساپ، پرونده اولیه در این راستا تشکیل و موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتای این شهرستان قرار گرفت.
وی به ارائه مستندات شاکی و بررسی‌های اولیه و تخصصی تیم کارشناسان پلیس فتا اشاره کرد و گفت: در نهایت مشخص شد متهم با استفاده از بستر شبکه اجتماعی واتساپ با ارسال پیامک مبادرت به مزاحمت برای شاکی پرونده در فضای مجازی کرده است.
صادقی ادامه داد: کارآگاهان پلیس فتا پس از انجام اقدامات پلیسی و با بررسی ادله ارائه شده توسط شاکی و طبق اطلاعات به دست آمده متهم را شناسایی و با هماهنگی های لازم مقام قضایی دستگیر کردند.
رئیس پلیس فتای استان سمنان تصریح کرد: فرد دستگیرشده مقابل دلایل انکارناپذیر پلیس به جرم ارتکابی خود اعتراف و انگیزه خود را اختلاف خانوادگی و انتقام‌جویی از همسر خود عنوان کرد. 
وی از شهروندان خواست در صورت بروز مشکل و مواجهه با جرایم رایانه ای با مراجعه به پلیس فتا از مشاوره ها و راهنمایی های کارشناسان این پلیس در جهت رفع مشکلات احتمالی استفاده کنند یا با مراجعه به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir و یا با شماره تماس ۰۹۶۳۸۰ درخواست خود را ثبت کنند. 

آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today