ایرنا/ مدیر حفاظت محیط زیست بجنورد گفت: این اداره برای سوزاندن لاستیک خودروها و آلودگی ناشی از آن به شهرداری مرکز استان اخطار داده است تا هر چه سریعتر به این معضل زیست محیطی پایان داده شود.

محمد خالقی، مدیر حفاظت محیط زیست بجنورد اظهار کرد: از شهرداری بجنورد به عنوان متولی مدیریت زباله ها و پسماندها انتظار می رود به مشکل سوزاندن لاستیک خودروها در کوه باباموسی و حاشیه شهر، رسیدگی داشته باشد.
وی افزود: برخی از افراد، برای دستیابی به سیم های لاستیک، آنان را آتش می زنند که این امر سبب آلودگی هوا و گلایه ساکنان روستاهای اطراف کوه باباموسی شده است.
خالقی خاطرنشان کرد: در ۱۰ روز گذشته چند فقره پرونده در زمینه سوزاندن لاستیک های خودرو  تشکیل شده و پنج نفر دستگیر و پرونده آنان قضایی شده است.
مدیر حفاظت محیط زیست بجنورد با بیان اینکه آتش سوزی لاستیک خودروها بیشتر در کوه باباموسی اتفاق می افتد، گفت: این افراد لاستیک های فرسوده را از آپاراتی ها تهیه کرده و آنها را آتش می زنند تا سیم‌های موجود در آن را استحصال کنند.
وی با بیان اینکه یکی دیگر از دغدغه ها در کوه باباموسی دفن غیراصولی زباله ها است، گفت: این مکان برای دفن زباله ها، خاک کافی ندارد و به دیگر سخن ظرفیت کوه برای دپوی طلای کثیف در این نقطه تکمیل شده است.
خالقی اظهار کرد: امید می رود تا جابه جایی و انتقال مکان دپوی زباله ها از کوه باباموسی به مکان جدید، سرعت داده شود.
بر اساس اعلام اداره کل حفاظت از محیط زیست خراسان شمالی، شرایط فیزیکی و حجم خاک کوه باباموسی واقع در شمال شهر بجنورد به گونه ای است که کفایت پوشاندن زباله ها را ندارد و در این کوه خاک به اندازه کافی وجود ندارد و به این لحاظ برای پوشاندن زباله ها با مشکل روبه رو است.

 

آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today