ایسنا/ معاون بهره‌برداری شرکت توزیع برق اردبیل از جمع‌آوری یک‌هزار و ۵۰۰ دستگاه رمز ارز در سطح استان اردبیل خبر داد.

عبداللهیان، معاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع برق استان اردبیل اظهار کرد: با توجه به اینکه شبکه توزیع برق سراسری و در قالب یک نظام یکپارچه انجام می‌شود، به دور از نگاه جزیره‌ای بهتر است اهالی استان اصل صرفه‌جویی و بهینه مصرف کردن را با توجه به گرم شدن هوا مد نظر قرار دهند.
وی تصریح کرد: در حالی که افزایش سالانه بار شبکه یک تا ۱.۵ برابر بوده اما با توجه به شرایط خاص سال جاری این افزایش بار تا ۲۲.۵ درصد اتفاق افتاده که گرم شدن هوا، کاهش تولید نیروگاه‌های برق آبی و همچنین افزایش مراکز غیرقانونی استخراج رمز ارز از دلایل آن بوده است.
این مسئول کاهش نزولات جوی را تا ۳۵ درصد به ویژه در سدهای کارون به عنوان عمده نیروگاه‌های فعال برق آبی یادآور شد و گفت: ۵۰ درصد نیروگاه‌های برق آبی به دلیل کمبود منابع آب فعالیت نمی‌کنند و در کنار آن افزایش دمای هوا، مصرف برق و استفاده از وسایل سرمایشی را افزایش داده است.
عبداللهیان فعالیت مراکز غیرقانونی استخراج رمز ارز را نیز یادآور شد و افزود: عمده این مراکز از کابل و کنتورها به صورت غیرمجاز استفاده می‌کنند که در استان اردبیل یک‌هزار و ۵۰۰ دستگاه رمز ارز شناسایی و جمع‌آوری شده است.
وی به افزایش ۲۲ درصدی مصرف برق در کشور در دو ماه گذشته اشاره کرد و ادامه داد: در چنین شرایطی ما قراردادی را با مشترکان صنعتی به امضا رساندیم تا در ساعات پیک، مصرف خود را به درستی مدیریت کنند.
عبداللهیان این تفاهمنامه و عقد قرارداد را با مشترکان بخش کشاورزی و همچنین تعدیل برق مصرفی در معابر و خیابان‌ها یادآور شد و خاطرنشان کرد: شرکت توانیر ما را موظف کرده تا روزانه ۴.۷ مگاوات مصرف روشنایی معابر را کاهش دهیم.

آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today