ایرنا/ عملیات اجرایی بزرگترین طرح گردشگری زیارتی، تجارتی و تفریحی در قالب توسعه امامزاده عباس ابن موسی بن جعفر (ع) در بجنورد مرکز استان خراسان شمالی با سرمایه گذاری ۲۵ هزار میلیارد ریالی اوقاف و امور خیریه کشور شروع شد.

حجت الاسلام  عظیم آسوده، مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی در آیین اولیه کلنگ زنی این پروژه که با حضور معاون سازمان اوقاف و امور خیریه کشور و استاندار خراسان شمالی انجام شد اظهار کرد: این طرح در زمینی به مساحت ۳۲ هکتار در دست اجرا قرار گرفت که ۹ هزار از این اراضی اجرا طرح از املاک موقوفه امامزاده، ۱۳ هکتار مربوط به شهرداری و ۱۰ هکتار نیز املاک و اراضی خصوصی تامین شده است.
وی افزود: در این اراضی ۲۶ هزار متر مربع برای فضای مذهبی، ۴۶ هزار متر مربع فضای فرهنگی و آموزشی شامل حوزه علمیه و فضای فرهنگی گلزار صالحین، صحن چندمنظوره و نمایشگاه، ۱۰۷ هزار متر مربع فضای خدماتی شامل زائرسرا، پل توریستی، آلاچیق، ۵ هزار مترمربع پارکینگ، ۸۴ هزار متر مربع تجاری  شامل بازارچه، هایپرمارکت، رستوران و راسته هنرمندان ایجاد می شود.
آسوده اضافه کرد: همچنین در این طرح، ۲ هزار متر مربع برای واحدهای بهداشتی و درمانی، ۳ هزار و ۷۰۰ متر برای ساماندهی قبور شهدا، ۱۰ هزار متر مربع مجموعه تخصصی و ورزشی بانوان در این طرح پیش بینی شده است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان خراسان شمالی خاطرنشان کرد: هدف از اجرای این طرح علاوه بر حفظ حرمت امامزاده سید عباس(ع)، فضایی برای تامین نیاز گردشگری استان طراحی شده است به طوری که تمام کاربری های مورد نیاز مسافران و زائران در این طرح لحاظ شد.

حمایت نماینده ولی فقیه از طرح توسعه امامزاده عباس بجنورد
نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی نیز در ادامه این مراسم اظهار کرد: طرح های زیادی در این منطقه اجرا شد، ولی این مجموعه به لحاظ فرهنگی، تاریخی و اقتصادی بی نظیر است و در صورت اجرا جامع ترین و وسیعت رین طرح اجرایی استان خواهد بود.
حجت الاسلام رضا نوری افزود: این طرح به لحاظ جانمایی موقعیت مناسبی دارد، چرا که شهدای زیادی در این مکان دفن شده اند و باید تمامی دستگاه ها ورود کنند و این طرح را به خاطر شهدا تا اتمام اجرا کنند.
امام جمعه بجنورد به موقعیت گردشگری این طرح نیز اشاره کرد و گفت: وقتی فضای استراحت و بهره بردای برای مسافران فراهم شود راحت‌تر می توانند در این مکان استفاده و از گردشگری جادبه های استان بهره ببرند.
وی بیان کرد: اگر ۱۰ درصد زائران امام رضا(ع) بواسطه این طرح در این مکان سکنی کنند توانسته ایم موقعیت مناسبی را نصیب استان کنیم.

آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today