ایرنا/ رییس دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: تعداد بیماران بستری ناشی از ویروس کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در سطح این استان کاهش یافته است.

پیمان نامدار رییس دانشگاه علوم پزشکی قزوین اظهار کرد: استان قزوین در سیر نزولی مواجه با ویروس کرونا قرار گرفته و شمار بیماران بستری به ۲۱۱ نفر رسیده است.
وی اظهار داشت: پذیرش بیماران کووید ۱۹ نسبت به فروردین ماه سال جاری تقریبا به نرخ ثابت رسیده است و این نشان از همکاری و همیاری قزوینی ها در مقابله با ویروس منحوس کرونا می باشد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی قزوین، تصریح کرد: تعداد موارد قطعی ویروس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۳۸ نفر بوده است.
وی همچنین یادآورشد: استان قزوین در یک روز گذشته ۲ فوتی ناشی از بیماری کووید ۱۹ داشته و حال ۲۳ تن از بیماران بدخیم اعلام شده است.
نامدار ادامه داد: تعداد بیماران بستری جدید استان قزوین، ۴۴ نفر اعلام شده و همین تعداد نیز از بیمارستان های استان مرخص شده اند.
وی اظهار داشت: تاکنون ۲۵ هزار و ۶۱۷ بیمار ناشی از کووید ۱۹ از خدمات بیمارستانی بهره مند شدند و متاسفانه تا به امروز در استان قزوین نیز یک هزار و ۷۸۲ نفر بر اثر کرونا فوت کرده اند.
نامدار با اشاره به آخرین وضعیت طرح مراقبت بیماری کووید ۱۹ تصریح کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۶۰ نفر از همشهری های قزوینی، با اورژانس قزوین تماس حاصل کرده اند که تعداد تماس های منجر به اعزام بیمارستان، ۱۰ نفر بوده است.
وی ادامه داد: همچنین در ۲۴ ساعت گذشته به ۳۴ بیمار، مشاوره تلفنی داده شده است و ۳ نمونه گیری ناشی از ویروس کرونا در منزل صورت گرفته است.

آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today