ایرنا/ مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان شمالی گفت: پنج میلیارد ریال بسته معیشتی، فرهنگی و غذای گرم بین مددجویان این نهاد در مناطق زلزله زدگان شهرستان های گرمه و جاجرم توزیع شد.

مجید الهی راد، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان شمالی اظهار کرد: از این میزان اقلام توزیعی ۸۱۰ بسته معیشتی، هفت هزار و ۵۰۰ پرس غذای گرم و ۳۰ بسته فرهنگی است.
وی گفت: همچنین ۴۰ نفر از زلزله زدگان از حمایت‌های روانی و اجتماعی بهره‌مند شدند. 
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان شمالی در ادامه شمار واحدهای آسیب دیده مددجویان مناطق زلزله زده استان را ۱۵۰ مورد دانست و افزود: از این تعداد ۸۶ واحد مسکونی به صورت جزئی خسارت دیده است.
الهی راد افزود: از مجموع واحدهای آسیب دیده ۶۴ واحد مسکونی مربوط به شهرستان جاجرم است و مابقی مربوط به شهرستان گرمه است.
وی گفت: منابع مالی بازسازی واحدهای مسکونی که نیاز به تعمیر جزئی دارد از منابع داخلی کمیته امداد تامین می‌شود و برای بازسازی واحدهای با خسارت بیش از ۵۰ درصد منتظر ابلاغ تسهیلات و کمک خیرین استان هستیم.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان شمالی مجموع خسارت وارد شده به واحدهای مسکونی و اثاثیه مددجویان این نهاد را ۲۸ میلیارد و ۴۷۰ میلیون ریال عنوان و بیان کرد: ۱۳ میلیارد و ۶۴ میلیون ریال این خسارت مربوط به شهرستان گرمه و مابقی  نیز به مددجویان شهرستان جاجرم است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar