فارس/ از آغاز شیوع ویروس کرونا در استان زنجان، ابتلای ۹۱ هزار و ۲۳۶ نفر به بیماری کووید۱۹ در تست‌های آزمایشگاهی تایید شده، که ابتلای ۷۹ نفر از این آمار طی ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

بر اساس گزارش دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان، از اسفندماه سال‌گذشته تاکنون ابتلای قطعی ۹ هزار و ۵۲۰ نفر از بیماران بستری در استان زنجان به کووید ۱۹ بر اساس تست‌های آزمایشگاهی تایید شده که ۷ هزار و ۹۸۸ نفر از آن‌ها بعد از بهبودی، از بیمارستان ترخیص شده‌اند.
بر اساس همین گزارش آمار بیماران سرپایی مبتلا به کووید۱۹ از آغاز شیوع ویروس کرونا در این استان، بر اساس تست‌های آزمایشگاهی ۸۱ هزار و ۷۱۶ مورد بوده است که ۷۱ مورد از آن‌ها طی ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است که با این حساب مجموع مبتلایان به این بیماری در استان به ۹۱ هزار و ۲۳۶ نفر رسیده است.
در حال حاضر ۱۹۵ نفر در بیمارستان‌های استان زنجان به دلیل ابتلا به کووید۱۹ و یا مشکوک بودن بستری هستند که هشت مورد از این آمار جزو مبتلایان روز هستند.
براساس همین گزارش آمار تجمیعی بیماران بستری شده در بیمارستان‌های استان زنجان شامل بیماران مبتلای قطعی به کووید۱۹ و همچنین مشکوک ۲۶ هزار و ۵۴۷ نفر اعلام شده است.
همچنین طی مدت زمان شیوع ویروس کرونا یک هزار و ۴۷۹ نفر جان خود را از دست داده‌اند که دو نفر از این فوتی‌ها جزو آمار روزانه بوده‌اند.

آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today