ایرنا/ فراندار مراغه گفت: صندوق سیاری جهت حضور و شرکت بیماران کووید۱۹ در انتخابات ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ در شهرستان در نظر گرفته شده است و بیماران کرونایی می‌توانند با تمهیدات خاصی که از سوی بهداشت و درمان پیش بینی شده است در انتخابات شرکت کنند.

سیدعلی موسوی، فراندار مراغه اظهار کرد: در روز برگزاری انتخابات صندوق سیار برای شرکت بیماران بیمارستان های امیرالمومنین، سینا و بهشتی شهرستان مراغه در نظر گرفته شده است و بعداز ظهر آن روز و از ساعت ۱۵ به بعد صندوق سیار، آرای بیماران قرنطینه کرونایی را در بیمارستان امیرالمومنین اخذ خواهد کرد.
وی با تاکید بر اینکه سلامت مروم اولویت نخست انتخابات امسال است، گفت: تامین اقلام بهداشتی برای شعبه ها از جمله ماسک و مواد ضدعفونی کننده و رعایت شیوه نامه ها و دستورالعمل های بهداشتی ستاد ملی کرونا از اقداماتی است که برای روز برگزاری انتخابات در نظر گرفته شده است.
موسوی اعلام کرد: برای نخستین بار در کشور و در شهرستان مراغه طرحی با عنوان تهیه چک لیست و ارزیابی محل شعبه ها چند روز قبل از برگزاری انتخابات با همکاری هیئت اجرایی و بازرسی در دستور کار قرار گرفت تا نواقص احتمالی شعبه ها رفع شود.
وی ادامه داد: این طرح برای نخستین بار در مراغه اجرا شد و مورد استقبال مسئولان استانی قرار گرفت و در سایر شهرستان ها نیز اجرا خواهد شد.
فرماندار مراغه خاطرنشان کرد: ساعات اخذ رای در انتخابات ۱۴۰۰ با توجه به همه گیری ویروس کرونا تغییر پیدا کرده و از ساعت هفت صبح انتخابات آغاز خواهد شد و باید عوامل اجرایی از ساعت ۶ صبح در محل شعبه ها حضور پیدا کنند.
موسوی اضافه کرد: تعامل با تمامی گروه ها در محل شعبه در مراحل مختلف انتخابات باید در دستور کار قرار گیرد تا شاهد عمل به قانون در برگزاری و آرامش خاطر شرکت کنندگان و در نهایت انتخاباتی پرشور باشیم.
وی خاطرنشان کرد: نخستین نظام در طول تاریخ هستیم که کمتر از ۵۰ روز بعد از پیروزی انقلاب انتخابات در کشورمان برگزار شد و این نشان دهنده اهمیت حضور مردم در تعیین سرنوشت و آینده جمهوری اسلامی است.


آخرین خبر آذربایجان شرقی در اینستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today