صدا و سیما/ امروز بیست و چهارم خردادماه، با جان باختن ۹ نفر دیگر از بیماران مبتلا به کرونا در هرمزگان، شمار کل جان باختگان این بیماری در استان به هزار و ۳۵۹ نفر رسید.

دکتر فاطمه نوروزیان، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: جان باختگان ۵ آقا و ۴ خانم در رده سنی ۳۵ تا ۹۲ سال از بندرعباس، پارسیان، بندرلنگه، رودان، قشم و میناب بودند.
وی افزود: امروز نیز ۱۶۴ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری شدند که نسبت به شیانه روز گذشته ۱۰ درصد افزایش داشته است و اکنون در مجموع ۵۸۹ نفر در بیمارستان‌های استان تحت مراقبتند.
به گفته نوروزیان، از مجموع بستری ها، ۹۲ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه(آی. سی. یو) بستری هستند که نسبت به شبانه روز گذشته ۱۵ درصد افزایش داشته و حال ۲۲ نفر از آن‌ها وخیم است.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان ادامه داد: افرادی که دوز اول واکسن کرونای اسپونتیک و آسترازنکا را دریافت کرده اند تا سه ماه حداکثر می‌توانند دوز دوم را دریافت کنند.
وی اظهار کرد: فاصله بین تزریق دوز اول و دوم واکسن سینوفارم از ۴ تا ۸ هفته متغیر است و به همین علت نگرانی از بابت تاخیر در تزریق این دوز وجود ندارد.

آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today