صدا و سیما/ استاندار اردبیل با سفر به شهرستان نیر چند طرح سرمایه گذاری را افتتاح کرد.

استاندار اردبیل با سفر به شهرستان نیر چند طرح سرمایه گذاری را افتتاح و علاوه بر بازدید از طرح‌های گردشگری و ساختمان درحال احداث ستاد فرماندهی نیروی انتظامی، کلنگ احداث مدرسه ۱۲ کلاسه در شهر نیر را به زمین زد.
بهنام جو استاندار اردبیل در بدو ورود به شهرستان نیر با حضور در مزرعه پرورش ماهی مهر این طرح را مورد افتتاح قرار داد
مزرعه پرورش ماهی مهر با ظرفیت ۹۰ تن تولید پرورش ماهی قزل آلا و با اشتغالزایی ۹ نفر و با سرمایه گذاری ۳ میلیارد تومان احداث و مورد افتتاح قرار گرفت.
سپس با حضور در ناحیه صنعتی نیر کارخانه تولید تیرچه پیش تنیده ارس ایرانیان را افتتاح کرد.
این کارخانه با سرمایه گذاری ۱۰ میلیارد تومان و اشتغالزایی ۲۲ نفر در دو شیفت کاری توسط سرمایه گذار بخش خصوصی احداث و مورد افتتاح قرار گرفت.
استاندار اردبیل سپس مجموعه پذیرایی قصر یاقوت را مورد افتتاح قرار داد.
این مجموعه با سرمایه گذاری ۱۰ میلیارد تومان و با ظرفیت ۸۰۰ نفر میهمان و با اشتغالزایی ۱۵ نفر توسط بخش خصوصی احداث و مورد افتتاح قرار گرفت.
بهنام جو در ادامه سفر خود کلنگ احداث مدرسه ۱۲ کلاسه در شهر نیر را به زمین زد.
برای احداث این مدرسه ۶ میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته است.
استاندار اردبیل در این سفر با اشاره به اهمیت رفع موانع تولید و سرمایه گذاری در استان از راکد بودن دو واحد صنعتی در شهرستان نیر خبر داد و گفت: به زودی موانع تولید این کارخانه‌های راکد در شهرستان مرتفع خواهند شد و به چرخه تولید خواهند رسید.
وی در ادامه افزود: در ناحیه صنعتی نیر اکنون ۵۵ قطعه زمین واگذاری شده که ۳ سال قبل یک واحد واگذار شده بود.
استاندار اردبیل به تعداد بیکاران شهرستان هم اشاره کرد و گفت: طی آماری که گرفته شده ۱۱۵ نفر بیکار ثبت نام کرده اند که اگر دو واحد راکد تسنیم نوش و کارخانه لبنیات آچاک راه اندازی شوند شهرستان نیر دیگر بیکار به خود نخواهد دید طبق آمار ذکر شده و این کارخانه نیز بزودی راه اندازی می شوند.
استاندار اردبیل از تحویل منطقه نمونه گردشگری سقزچی به سرمایه گذار جدید هم خبر داد و گفت: عملیات پروژه پایاب سد سرخاب تا دو ماه آینده تکمیل خواهد شد.آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today