فارس/ مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان تهران از نجات کوهنورد ۶۳ ساله در ارتفاعات کبوتر خان شمیرانات خبر و داد و گفت: عوامل عملیاتی جمعیت هلال احمر شهرستان شمیرانات پس از ۵ ساعت تلاش بی وقفه فرد را نجات دادند.

شاهین فتحی مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان تهران اظهار کرد: گزارشی از طریق پلیس کوهستان دارآباد، مبنی بر سقوط کوهنورد ۶۳ ساله به مرکز کنترل و هماهنگی عملیات هلال‌احمر استان تهران اعلام شد.
وی اضافه کرد: بلافاصله یک تیم امداد و نجات از پایگاه دربند به موقعیت اعزام و پس از رسیدن به محل حادثه و انجام ارزیابی اولیه همچنین با توجه به صعب العبور بودن مسیر، درخواست تیم پشتیبانی را اعلام، که تیم امداد و نجات پایگاه قوچک نیز به محل حادثه اعزام می شود.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان تهران تصریح کرد: پس از اقدامات اولیه مشخص شد این کوهنورد، از ناحیه فمور دچار شکستگی شده که کمک‌های اولیه و تثبیت فیزیکی توسط نجاتگران انجام و مصدوم به پایین ارتفاعات انتقال داده شد و توسط آمبولانس جمعیت هلال احمر شهرستان شمیرانات به مرکز درمانی منتقل شد.
فتحی در پایان تاکید کرد: بارها از هموطنان درخواست کردیم به تنهایی به ارتفاعات نروند تا اگر حادثه ای رخ داد، همراهان کمک کنند اما این نکته همچنان در برخی از موارد مشاهده می شود و باعث چنین حوادث تلخ خواهد شد.

آخرین خبر تهران در اینستاگرام :
https://instagram.com/online.tehran