ایرنا/ مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی گفت: ثبت‌نام دریافت تسهیلات کمک ودیعه مسکن از امروز(چهارشنبه) در این استان آغاز شده است و از متقاضیان انتظار می رود در این زمینه در سامانه نام نویسی کنند.

قاسم قاسمی، مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی اظهار کرد: سقف تسهیلات کمک ودیعه مسکن برای تمام شهرهای استان ۲۵۰ میلیون ریال است.
وی افزود: متقاضیان برای دریافت کمک‌ ودیعه مسکن، در  سامانه tem.mrud.ir ثبت‌نام کنند.
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی بیان کرد: متقاضیان دریافت این تسهیلات باید متاهل یا سرپرست خانوار بوده، دارای اجاره نامه رسمی یا اجاره‌نامه ثبت شده در سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات و دارای کد رهگیری باشند، تاریخ انعقاد اجاره‌نامه واحد مسکونی باید مربوط به شش ماهه نخست سال ۱۴۰۰ باشد.
قاسمی خاطرنشان کرد: در دور قبل، ۱۴ هزار و ۲۶ نفر برای دریافت وام ودیعه مسکن متقاضی شدند که از این تعداد چهار هزار و ۹۸۵ نفر موفق به دریافت این کمک شدند.
وی با بیان اینکه در دور قبل سقف تسهیلات مزبور ۱۵۰ میلیون ریال بود گفت: در مجموع ۷۴۷ میلیارد و ۷۵۰ میلیون ریال تسهیلات به متقاضیان پرداخت شد.
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی افزود: ۲۳۶ نفر از متقاضیان که در دور قبل مشمول دریافت تسهیلات شدند، هنوز موفق به دریافت آن نشدند که مقرر است در این مرحله از مزایای آن بهره مند شوند و این افراد نیاز به ثبت نام دوباره در این مرحله ندارند.
قاسمی اظهار کرد: برای کمک به خانه دار شدن مردم، ساخت مسکن در قالب طرح اقدام ملی برای تولید مسکن در دست اجرا است که به یقین در آینده، شاهد قیمت مسکن و نیز اجاره بها در سطح جامعه خواهیم بود.  

آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today