شبستان/ معاون علوم پزشکی جهرم گفت: از ابتدای شیوع بیماری کرونا تا کنون تعداد ۱۶ هزار و ۵۳۹ بیمار مبتلا به کرونا در شهرستان های جهرم و خفر به بهبودی رسیده اند.

سید مجید ارجمند، معاون علوم پزشکی جهرم امروز(چهارشنبه ۲۶ خرداد) از جزئیات آخرین آمارها از همه گیری بیماری کرونا در شهرستان های جهرم و خفر خبر داد و با اشاره به شناسایی ۳۰ بیمار جدید در روز گذشته، مجموع مبتلایان به این ویروس منحوس را ۱۷ هزار و ۸۳ نفر برشمرد.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جهرم به شمار مبتلایان به کووید۱۹ در شهرستان جهرم اشاره کرد و افزود: تاکنون ۵۴ هزار و یک نمونه از بیماران مشکوک به کرونا تا کنون در شهرستان جهرم گرفته شده است.
وی همچنین با اشاره به اینکه بیماران کرونایی تحت نظر پزشکان، طول درمان خود را سپری می کنند، خاطرنشان کرد: مجموع بیماران بهبود یافته مبتلا به کرونا در شهرستان های جهرم و خفر تاکنون ۱۶ هزار و ۵۳۹ نفر گزارش شده است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جهرم، شمار بیماران در قرنطینه را ۲۸۳ نفر عنوان کرد که در حال حاضر طول درمان خود را تحت مراقبت پزشکان در منزل سپری می کنند.
وی، تعداد کل بیماران بستری در بخش های کرونای بیمارستان پیمانیه را ۶۲ عنوان کرد و گفت: از این تعداد، ۵۸ بیمار در بخش های عمومی و  چهار بیمار در بخش آی سی یو بستری هستند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جهرم با اشاره به اینکه روز گذشته ۱۰ بیمار از بیمارستان پیمانیه جهرم ترخیص شده اند، اذعان کرد: همچنین ۱۲ بیمار نیز در بخش کرونای این بیمارستان پذیرش شدند.
وی با اشاره به اینکه خوشبختانه کرونا در روز گذشته تلفاتی را به همراه نداشته است، گفت: شمار جان باختگان ناشی از کرونا در جهرم و خفر ۲۰۶ نفر بوده است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جهرم به واکسینه شدن تعداد دیگری از سالمندان این شهرستان اشاره کرد و گفت: کسانی که واکسینه شده اند هم لازم است تمام پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند. 

آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online