ایرنا/ مدیر سلامت محیط و کار معاون بهداشتی علوم پزشکی همدان گفت: براساس بررسی های انجام شده در یک هفته گذشته مشخص شد که ۷۹ درصد مردم این استان برای محافظت خود در برابر ویروس کرونا از ماسک استفاده می کنند.

لیدا رفعتی، مدیر سلامت محیط و کار معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان بیان کرد: کمترین میزان استفاده از ماسک در مراکز ورزشی با ۲۹ درصد، پایانه های مسافربری برون شهری با ۶۷ درصد، رستوران ها ۷۱ درصد و کارگاهها و صنایع کوچک، آرامستان، نانوایی  و جایگاه های سوخت با ۷۷ درصد بوده است.
وی اضافه کرد: همچنین میزان رعایت موازین بهداشتی حفاظت فردی در اماکن و صنوف ۸۵ درصد گزارش شده است که مراکز ورزشی با ۷۱ درصد، جایگاه سوخت ۷۷ درصد و پایانه های مسافربری برون شهری با ۷۸ درصد کمترین میزان توجه به این پروتکل بهداشتی داشتند. 
مدیر سلامت محیط و کار معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان گفت: میزان رعایت پروتکل فاصله گذاری ۷۹ درصد بوده است و مراجعان به پایانه های مسافربری برون شهری، رستوران ها، نانوایی و سوپرمارکت‌ها کمترین توجه به فاصله گذاری فیزیکی به عنوان یکی از مولفه های اثر گذار در کاهش شیوع کرونا را داشته اند.
رفعتی با بیان اینکه ۸۱ درصد اماکن و صنوف به تهویه مناسب مجهز بودند بیان کرد: ۵۵۵ مرکز خدماتی، صنایع، اماکن عمومی و مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی به علت بی اعتنایی به پروتکل های بهداشتی به مرجع قضایی معرفی شدند.
وی اضافه کرد: ۱۷ واحد متخلف در یک هفته گذشته پلمب شدند که شامل ۶ سوپر مارکت و خواربار فروشی، ۲ نانوایی، یک رستوران و هشت مورد سایر مراکز و اماکن می شود.

 
 
  
  

آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today