ایرنا/ فرماندار دره شهر از فوت و جرح ۲ نفر بر اثر ریزش قسمتی از کبیرکوه خبرداد.

کیانوش محمدنژاد، فرماندار دره شهر روز شنبه اظهار داشت: عصر امروز در مسیر نرسیده به تونل در دست احداث کبیرکوه یک نفر بر اثر ریزش کوه جان خود را از دست داد و یک نفر دیگر هم مجروح شد.
وی افزود: در این قسمت کارگاه ساخت تونل و نیروهای شاغل حضور دارد و افراد حادثه دیده به احتمال زیاد متعلق به کارگاه هستند چرا که در آن محدوده امکان تردد افراد عادی و رانندگان عبوری نیست. 
محمدنژاد یادآور شد: هنوز علت ریزش کوه طبیعی یا ناشی از انفجار و هر علت دیگری در دست بررسی است.
طول تونل کبیرکوه با مجموع ۹ تونل فرعی، پنج هزار و ۸۰۰ متر است که از این میزان چهار هزار و ۹۲۰ متر آن در دولت تدبیر و امید حفاری شده است.
بنا به گفته مسوولان استانی عملیات حفاری بیش از ۲ هزار متر از این تونل در سال گذشته انجام شد و تاکنون ۳۰۰ میلیارد تومان در طول سال‌های گذشته برای این تونل هزینه شده است.
احداث تونل کبیرکوه از مطالبات مردم شهرستان آبدانان و دره شهر است چراکه ۳۶۰ نقطه حادثه خیز بین شهرستان‌های دره شهر و آبدانان را حذف می‌کند.
حذف ۲۵ کیلومتر از پیچ‌های تند و پرحادثه گردنه کبیرکوه، روان سازی ترافیک در ایام اربعین و نیز انتقال سریع در مبادلات کالا و خدمات در بازارچه چیلات دهلران از جمله مهمترین مزایای این طرح بزرگ در جنوب استان است.
با بهره برداری از این طرح بزرگ و تاثیرگذار علاوه بر توسعه حمل و نقل، مرکز استان هم به استان‌های شمال غرب و مرکزی و جنوب کشور متصل می‌شود.
شهرستان دره شهر با ۴۵ هزار نفر جمیعت در ۱۳۲ کیلومتری مرکز ایلام قرار دارد.

آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/akharinkhabar_ilam/