مهر/ استاندار هرمزگان از ادامه روند افزایشی تعداد مبتلایان به بیماری کرونا در هرمزگان و بستری شدن یک هزار و ۱۷۳ بیمار مبتلا به کرونا در استان طی هفته گذشته خبر داد.

فریدون همتی، استاندار هرمزگان با اشاره به وضعیت قرمز شیوع کرونا در ۹ شهرستان استان هرمزگان، گفت: شهرستان‌های بندرعباس، میناب، رودان، جاسک، سیریک، قشم، بندرلنگه، بستک و پارسیان در وضعیت قرمز، شهرستان‌های حاجی‌آباد و بندرخمیر در وضعیت نارنجی و شهرستان‌های بشاگرد و ابوموسی در وضعیت زرد شیوع کرونا قرار دارند.
وی حضور باشکوه، با عظمت و حماسی ملت ایران در انتخابات را به محضر رهبر معظم انقلاب اسلامی و همه آحاد مردم تبریک گفت و بیان داشت: مردم با این حضور شکوهمند در انتخابات، پیروزی بزرگ و حماسه ای عظیم را برای ایران اسلامی رقم زدند.
همتی ادامه داد: این مشارکت و حماسه بزرگ مردم در انتخابات، موجب خوشحالی همه ملت و دوستداران انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شد. این حضور حماسی و مشارکت حداکثری مردم در انتخابات، موجب پیشرفت و موفقیت بیشتر کشورمان در عرصه‌های مختلف خواهد شد.
استاندار هرمزگان با تاکید بر اینکه برای مدیریت و کنترل بیماری کرونا در هرمزگان، نیاز به همکاری بیشتر مردم داریم، تصریح کرد: در این راستا رعایت پروتکل‌های بهداشتی ضروری و لازم است و باید مراقبت ها بسیار افزایش یابد و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به بیش از ۹۵ درصد برسد تا شیوع بیماری کرونا را کنترل و مدیریت کنیم.
وی با اشاره به ادامه روند افزایشی تعداد مبتلایان به بیماری کرونا در هرمزگان، گفت: در هفته گذشته، تعداد بیماران بستری مبتلا به کرونا در هرمزگان از ۹۰۰ نفر به هزار و ۱۷۳ نفر رسید که نشان می‌دهد باید مراقبت بیشتری در برابر این بیماری داشته باشیم.
همتی خاطرنشان کرد: ۱۱ هزار نفر بیمار مبتلا به کرونا در هرمزگان در قرنطینه هستند که از آنها انتظار داریم با رعایت دوره قرنطینه، به حفظ سلامتی خود، خانواده و دیگران کمک کنند.
استاندار هرمزگان با اشاره به وضعیت قرمز شیوع کرونا در ۹ شهرستان استان هرمزگان، اظهار داشت: شهرستان‌های بندرعباس، میناب، رودان، جاسک، سیریک، قشم، بندرلنگه، بستک و پارسیان در وضعیت قرمز، شهرستان‌های حاجی‌آباد و بندرخمیر در وضعیت نارنجی و شهرستان‌های بشاگرد و ابوموسی در وضعیت زرد شیوع کرونا قرار دارند.
وی اضافه کرد: مردم باید فعالیت‌های خود را بر مبنای رعایت پروتکل‌های بهداشتی تنظیم کنند، تا هرمزگان از شرایط قرمز شیوع کرونا، خارج و سلامت مردم حفظ شود.
همتی عنوان کرد: تاکنون در هرمزگان، ۸۱ هزار نفر دوز اول و ۶۰ هزار نفر هر دو دوز واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند و با تدابیر دانشگاه علوم پزشکی استان، آمادگی تزریق روزانه ۴۰ هزار واکسن در هرمزگان ایجاد شده است که با واکسن های تولید داخلی و ورود واکسن های خریداری شده، سهمیه استان نیز بیشتر خواهد شد.

آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today