ایرنا/ استاندار سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به نگرانی جدی از رشد فزاینده تعداد بیماران کرونایی به ویژه در مرکز استان و پیش‌بینی افزایش آمار کنونی طی روزهای آینده تمامی دستگاه‌های عضو ستاد براساس امکانات و تجهیزات در اختیار آمادگی کامل را داشته باشند.

احمدعلی موهبتی، استاندار سیستان و بلوچستان اظهار کرد: تمامی مراکز درمانی و بیمارستان های استان اعم از دولتی و خصوصی موظف هستند آمادگی کامل را برای پذیرش و بستری بیماران کرونایی احتمالی داشته باشند.
وی ادامه داد: دستگاه‌های خدماتی و امدادرسان و دستگاه‌هایی از قبیل آموزش و پرورش، هلال احمر و ورزش و جوانان آمادگی لازم را برای پذیرش و جداسازی بیماران سرپایی داشته باشند.
استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: با توجه به بروز بیماری‌های مسری و واگیردار در کشورهای همسایه و از طرفی افزایش تعداد بیماران در استان تردد اتباع خارجی در مرزها به شدت کنترل و در صورت ورود طرد شوند.
وی بیان کرد: با توجه به اعلام وضعیت قرمز کرونایی در مرکز و چند شهر استان برگزاری هرگونه تجمع از جمله مراسم و جشن‌های انتخاباتی، نمازهای جمعه و جماعات برگزار نشود.
موهبتی ضمن تاکید بر اطلاع‌رسانی و هشدار همگانی در خصوص شیوع کرونا جهش‌یافته هندی از طریق رسانه‌ها،گفت: محدودیت تردد به شهرهای قرمز و نظارت و توجه به رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط همه دستگاه‌های اجرایی و آحاد جامعه ضروری است.
وی ضمن تبریک ایام دهه کرامت و تبریک حماسه حضور مردم ایران در پای صندوق‌های اخذ رای، گفت: مشارکت مردم سیستان و بلوچستان در این حماسه بی‌بدیل بیش از ۶۲ درصد بوده و این استان جزو استان‌های برتر کشور است.

آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today