فارس/ مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان شرقی گفت: مرگ و میر ناشی از حوادث رانندگی در دو ماهه اول امسال ارجاعی به ادارات پزشکی قانونی استان 137 نفر بود است.

علی صفایی‌فرد، مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان شرقی اظهار کرد: مرگ و میر ناشی از حوادث رانندگی در دو ماهه اول امسال ارجاعی به ادارات پزشکی قانونی استان 137 نفر بود که این آمار در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته که تعداد کشته‌ها 95 نفر بوده حدود 44 درصد افزایش داشته است.
وی گفت: از مجموع تلفات حوادث رانندگی در طی این مدت در استان 111 نفر مرد و 26 نفر زن بودند.
صفایی‌فرد افزود: بیشترین تلفات حوادث رانندگی در طی این مدت به ترتیب با 85 فوتی در جاده های برون شهری و روستایی، 35 نفر در مسیرهای درون شهری، 9 نفر در جاده های خارج از استان یا نامعلوم گزارش شده است، همچنین در طی مدت مذکور پنج نفراز این تعداد نیز خارج از حریم جاده(موارد غیر ترافیکی) و سه نفر نیز با فاصله بیش از 30 روز از زمان تصادف فوت کرده است.
مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان شرقی با اعلام اینکه در اردیبهشت امسال 67 نفر بر اثر حوادث رانندگی در استان جان خود را از دست دادند، گفت: این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که 53 نفر بود 26 نفر افزایش یافته است.
صفایی‌فرد گفت: در طی دو ماهه اول امسال تعداد مصدومین حوادث رانندگی مراجعه کننده به ادارات پزشکی قانونی استان دو هزار و 360 نفر بوده است که از این تعداد یک هزار و 742 نفر مرد و 618 نفر زن بودند، این آمار در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته که تعداد مصدومان حوادث ترافیکی یک هزار و 916 نفر گزارش شده بود 23 درصد افزایش داشته است.
وی خاطرنشان کرد: در اردیبهشت امسال یک هزار و 87 نفر در اثر حوادث رانندگی مصدوم و به ادارات پزشکی قانونی مراجعه کردند که در مقایسه با مدت زمان مشابه در سال گذشته که یک هزار و 166 نفر بوده هفت کاهش نشان می دهد.
صفایی‌فرد اضافه کرد: تعداد کل تلفات ناشی از تصادفات رانندگی در طی سال 99 در استان 758 نفر بود که از این تعداد 116 نفر زن و 642 نفر مرد بوده است. مصدومان این حوادث نیز در سال 99 بالغ بر 14 هزار و هفت نفر گزارش شده است.

آخرین خبر آذربایجان شرقی در اینستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today