دیار جنوب/ دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر از ثبت 9 مورد فوتی جدید و به صدا درآمدن زنگ خطر در این استان خبر داد.

سعید کشمیری، دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر اظهار کرد: تعداد بیماران بستری در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر در روز جاری 329 نفر بود.
وی افزود: طی 24 ساعت گذشته 87 بیمار جدید در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری‌شده‌اند که از این تعداد ابتلای 51 مورد به کرونا مثبت، قطعی است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به اینکه اکنون 38 نفر در بخش مراقبت‌های ویژه هستند، افزود: از این مجموع موارد بستری در بخش‌های ویژه کرونایی، 16 نفر در وضعیت حاد این بیماری قرار دارند.
کشمیری درباره نتایج موارد فوتی ناشی از کرونا در استان بوشهر که تا به امروز اعلام شده است، بیان کرد: متاسفانه امروز 9 مورد فوتی ناشی از ابتلا به کرونا چهار آقا 77 ، 67، 65 و 59 سال با سابقه بیماری ریوی، قلبی و فشار خون و پنج خانم 72، 67، 42، 43 و 36 سال با سابقه بیماری قلبی، ریوی، فشار خون و دیابت در استان بوشهر به ثبت رسید.
وی افزود: خوشبختانه طی شبانه‌روز گذشته 79 بیمار نیز باحال عمومی خوب از بیمارستان‌های استان بوشهر ترخیص شده‌اند، که از این تعداد 58 نفر از آنها مثبت قطعی بوده‎اند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: تاکنون 1233 نفر از ابتدای شیوع کرونا در استان بوشهر به علت ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده اند.
کشمیری خاطرنشان کرد: از آغاز شیوع کرونا تاکنون 49005 نفر در استان بوشهر به این ویروس مبتلا شده‌اند.
وی افزود: متاسفانه آمار بالای فوت امروز در استان زنگ خطری محسوب می شود و نیاز جدی به رعایت پروتکل‌های بهداشتی را دارد.

آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://instagram.com/bushehr_akhbar