باشگاه خبرنگاران/ سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: از ابتدای شیوع کرونا، ۲۲ هزار و ۶۴۷ نفر به دلیل ابتلا به این بیماری، در بیمارستان‌های استان بستری شده اند.

مهدی شفیعی، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان اظهار کرد: تعداد موارد بستری قطعی مبتلا به کرونا هم اکنون در بیمارستان‌های استان کرمان ۴۷۳ نفر است.
وی با تفکیک کردن موارد مثبتی که هم اکنون در سطح دانشگاه‌های علوم پزشکی استان بستری هستند، افزود: ۲۶۳ نفر مربوط به حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان، ۱۹ نفر مربوط به حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، ۱۲۲ نفر مربوط به حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، ۴۹ نفر مربوط به حوزه دانشکده علوم پزشکی سیرجان و ۲۰ نفر از حوزه دانشگاه علوم پزشکی بم است.
شفیعی تعداد کل موارد بستری دارای تست مثبت کرونا در استان کرمان از ابتدای شیوع بیماری تاکنون را ۲۲ هزار و ۶۴۷ مورد اعلام کرده است.
وی با اشاره به اینکه ۱۰۰ مورد جدید طی ۲۴ ساعته گذشته در بیمارستان‌های استان کرمان بستری شده اند، تصریح کرد: از این تعداد، ۵۴ مورد از حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان، ۳۰ مورد از حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، ۱۴ مورد از حوزه دانشکده علوم پزشکی سیرجان، یک مورد از حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان و یک مورد از حوزه دانشگاه علوم پزشکی بم، است.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان بیان کرد: همچنین طی مدت یاد شده، پنج نفر در سنین ۳۳، ۵۴، ۷۳، ۸۸ و ۹۶ در اثر ابتلا به کووید ۱۹ در استان کرمان جان خود را از دست داده اند که سه نفر از حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان و دو نفر از حوزه دانشکده علوم پزشکی سیرجان بوده است.
شفیعی افزود: در مجموع، از ابتدای شیوع کرونا تاکنون در استان کرمان سه هزار و ۴۷ نفر در اثر ابتلای قطعی به کووید ۱۹ جان خود را از دست داده اند.

آخرین خبر کرمان در اینستاگرام :
Instagram.com/kerman_akhbar