تسنیم/ رئیس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: پرداخت هرگونه شهریه به مدارس دولتی ممنوع است و خانواده‌ها می‌توانند پس از تشکیل انجمن اولیا و مربیان و تعیین میزان کمک، داوطلبانه اقدام کنند.

علیرضا محمودی، رئیس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان با اشاره به ثبت نام دانش آموزان برای سال تحصیلی 1400-1399، اظهار کرد: شیوه نامه ثبت نام دانش آموزان برای سال تحصیلی پیش رو، به ادارات آموزش و پرورش اصفهان، اعلام شده است.
وی افزود: با توجه به اینکه احتمال دارد در سال تحصیلی جدید نیز مشکل شیوع کرونا را داشته باشیم؛ بنابراین تمامی برنامه‌ریزی‌های لازم را برای ادامه روند آموزش دانش آموزان در سال تحصیلی آینده پیش بینی کرده و اقدامات لازم انجام شده است.
رئیس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان با بیان اینکه امسال برای نخستین بار سامانه‌ای به صورت متمرکز برای ثبت نام تمامی دانش آموزان پایه اول، هفتم و دهم پیش بینی شده است، گفت: خانواده‌های ساکن در شهر اصفهان ملزم هستند تا از طریق این سامانه نسبت به ثبت نام فرزندان خود اقدام کنند.
وی تصریح کرد: اولویت با ثبت نام دانش آموزانی است که محل زندگی آنها به مدرسه نزدیک‌تر است و سپس نسبت به ثبت نام دانش آموزانی که مایل به تحصیل در مدرسه منطقه‌ دیگری هستند اقدام می‌شود.
محمودی ادامه داد: این امر به شرطی است که مدرسه بر اساس ظرفیت اختصاص یافته امکان ثبت نام دانش آموزان مازاد بر دانش آموزان محدوده خود را داشته باشد.
وی با اشاره به اهداف اجرای این طرح، ابراز کرد: طرح مذکور با اهداف شفاف سازی مراحل ثبت نام، جلوگیری از دریافت شهریه، پیشگیری از شیوع کرونا، پیشگیری از تردد خانواده‌ها، جلوگیری از آلودگی هوا و غیره اجرا می‌شود.
رئیس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان خاطرنشان کرد: پرداخت هرگونه شهریه به مدارس دولتی ممنوع است و در صورتی که خانواده‌ای می‌خواهد به صورت داوطلبانه به مدرسه کمک کند می‌تواند پس از تشکیل انجمن اولیا و مربیان و تعیین میزان کمک این کار را انجام بدهد.

آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today