فارس/ از آغاز شیوع کرونا در استان زنجان، ابتلای ۹۱ هزار و ۸۶۹ نفر به بیماری کووید۱۹ در تست‌های آزمایشگاهی تایید شده، که ابتلای ۶۰ نفر از این آمار طی ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

بر اساس گزارش دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان، از اسفندماه سال‌گذشته تاکنون ابتلای قطعی ۹ هزار و ۵۸۱ نفر از بیماران بستری در استان زنجان به کووید۱۹ بر اساس تست‌های آزمایشگاهی تایید شده که ۸ هزار و ۴۴ نفر از آن‌ها بعد از بهبودی، از بیمارستان ترخیص شده‌اند.
بر اساس همین گزارش آمار بیماران سرپایی مبتلا به کووید۱۹ از آغاز شیوع کرونا در این استان، بر اساس تست‌های آزمایشگاهی ۸۲ هزار و ۲۸۸ مورد بوده است که ۵۰ مورد از آن‌ها طی ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است که با این حساب مجموع مبتلایان به این بیماری در استان به ۹۱ هزار و ۸۶۹ نفر رسیده است.
در حال حاضر ۱۴۷ نفر در بیمارستان‌های استان زنجان به دلیل ابتلا به کووید۱۹ و یا مشکوک بودن بستری هستند که ۱۰ مورد از این آمار جزو مبتلایان روز هستند.
براساس همین گزارش آمار تجمیعی بیماران بستری شده در بیمارستان‌های استان زنجان شامل بیماران مبتلای قطعی به کووید۱۹ و همچنین مشکوک ۲۶ هزار و ۷۳۹ نفر اعلام شده است.
همچنین طی مدت زمان شیوع ویروس کرونا یک هزار و ۴۹۰ نفر جان خود را از دست داده‌اند که یک نفر از این فوتی‌ها جزو آمار روزانه بوده‌اند.
روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان زنجان اعلام کرد: زنجانی‌ها برای اطلاع از خلوت بودن پایگاه‌های واکسیناسیون کرونا می‌توانند با شماره ۳۳۰۱۹۰ تماس حاصل فرمایند.
همچنین در این گزارش آمده است؛ افرادی که کارت واکسن کرونا دارند، برای دریافت نوبت دوم می‌توانند به نزدیکترین پایگاه تجمیعی واکسیناسیون محل سکونت خود مراجعه کنند.
گفتنی است، تزریق نوبت دوم «واکسن اسپوتنیک» از روز دوشنبه ۲۴ خردادماه و از ساعت ۸ صبح تا ۱۳ و ۳۰ دقیقه روزهای کاری برای همشهریانی که نوبت اول این واکسن را دریافت کرده‌اند در مراکز تجمیعی آغاز شده است.
۱- پایگاه واکسیناسیون شماره ۵، پیام، واقع در کمربندی شمالی، بالاتر از ستاد نیروی انتظامی
۲- پایگاه واکسیناسیون شماره ۳ برق، واقع در خیابان اول شهرک، جنب اداره برق منطقه‌ای
۳- پایگاه واکسیناسیون شماره یک و ۲ پردیس علوم پزشکی، واقع در جاده گاوازنگ بالاتر از بیمارستان موسوی


آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today