باشگاه خبرنگاران/ مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: با فوت ۶ نفر دیگر بر اثر بیماری کووید ۱۹، مجموع جان باختگان ناشی از این بیماری در فارس به ۴ هزار و ۷۵۱ نفر رسیده است.

دکتر سید روح اله حسینی، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، اظهار کرد: از ابتدای شیوع بیماری کرونا تاکنون، ۹۴۹ هزار و ۵۲۷ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۲۷۱ هزار و ۴۸۸ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.
او ادامه داد: همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۱۱۰ هزار و ۱۲۵ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۱۷ هزار و ۶۸ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۲۸۸ هزار و ۵۵۶ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علایم که هم اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند را نیز هزار و ۲۴ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۱۲۴ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
دکتر حسینی همچنین از بهبودی ۲۶۳ هزار و ۱۳۱ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
این مقام مسئول با اعلام جان باختن ۶ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی دیروز تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را چهار هزار و ۷۵۱ نفر اعلام کرد.
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، با توجه به وضعیت قرمز شهر‌های جنوبی کشور این هشدار را داد که کوچک‌ترین غفلت در زمینه پیشگیری از این بیماری موجب سرایت این شرایط به استان ما نیز خواهد شد، بنابراین توصیه می شود با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی مانند استفاده مداوم از ماسک و رعایت حفظ فاصله فیزیکی از سفر به مناطق جنوب کشور پرهیز کرده تا از زمینه انتقال و سرایت این بیماری به شهر‌ها و مناطق مرکزی استان جلوگیری شود.

آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online