ایرنا/ رئیس پلیس راه استان سمنان گفت: ۲۱ نفر از هموطنان از ابتدای فروردین امسال تاکنون در محور تهران- مشهد در محدوده استان به دلیل تصادفات رانندگی کشته شدند.

سرهنگ تقی کبیری، رئیس پلیس راه استان سمنان اظهار کرد: از مجموع جانباختگان سوانح رانندگی در محور تهران -مشهد در محدوده استان سمنان هشت نفر در سه ماه گذشته در لاین شمالی محور مشهد به تهران در محدوده استان به دلیل سوانح رانندگی جان باختند.
وی ادامه داد: طی سه ماه گذشته در لاین جنوبی محور تهران به مشهد در محدوده استان سمنان ۱۳ هموطن به دلیل سوانح رانندگی جان باختند.
رئیس پلیس راه استان سمنان بیان کرد: در مجموع ۳۸ درصد از کل جان باختگان ناشی از سوانح رانندگی در استان سمنان از ابتدای فروردین تا پایان خرداد ۱۴۰۰ مربوط لاین جنوبی محور تهران به مشهد در محدوده استان سمنان بوده است.
کبیری تصریح کرد: رفع نقاط حادثه خیز در جاده‌های روستایی و فرعی استان سمنان باهدف کاهش سوانح رانندگی با جدیت دنبال شود.
وی یادآور شد: آمار تصادفات در جاده‌های روستایی و فرعی استان سمنان رو به افزایش است که باید با همکاری دستگاه های اجرایی و خدمات رسان مربوطه برای رفع این چالش مهم اقدام کرد.
کبیری تاکید کرد: بهسازی جاده‌های فرعی و روستایی و نصب مجدد علائم راهنمایی و رانندگی با جدیت در دستور کار اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سمنان قرار گیرد.
رئیس پلیس راه استان سمنان اظهار کرد: از ابتدای فروردین امسال تاکنون بیشترین تصادف در محورهای استان سمنان مربوط به خودروهای سواری سبک بوده است و ۶۸ درصد علت تصادف های رانندگی در این مدت ناشی از توجه نکردن راننده به جلو و واژگونی خودرو بوده است.
وی گفت: بیشترین تصادف در جاده‌های استان سمنان در ساعت های ۱۲ تا ۱۴، ۱۶ تا ۱۸ و ۲۰ تا ۲۲ روی می دهد.


آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today