ایرنا/ مدیر عامل انجمن حمایت از زندانیان بیجار از بخشش ۲ محکوم به قصاص عمد توسط خانواده‌های مقتولین بیجاری خبر داد.

باقر بهاری، مدیر عامل انجمن حمایت از زندانیان بیجار اظهار کرد: ۲ جوان بیجاری محکوم به قتل عمد که چند وقتی است حکم قصاص آنها صادر شده است و خانواده های مقتولین در مراحل اداری انجام قصاص بودند، با ورود بیرق متبرک رضویی به شهرستان و زیارت این پرچم در زندان بیجار، توسط اولیای دم بخشوده شدند.
وی افزود: یکی از این جوانان محکوم به قتل عمد، سال گذشته مرتکب قتل یک جوان دیگر شده بود و دیگری هم یک جوان که مرتکب قتل یک سالخورده شده بود، با توجه به محتویات پرونده و اعتراف به قتل، محکوم به قصاص شده بودند.
مدیر عامل انجمن حمایت از انجمن زندانیان شهرستان بیجار تصریح کرد: به برکت حضور خادمین آستان قدس رضوی و بیرق بارگاه ملکوتی امام رضا(ع)، ۲ خانواده بیجاری به عشق و حرمت نام امام رضا(ع) از قصاص قاتلین خود گذشتند.
انجمن حمایت از زندانیان کشور به مناسب های مختلف به دنبال بخشودگی محکومین در راستای کاهش آسیب های اجتماعی و بازگشت آرامش به خانواده های زندانیان اقدامات زیادی در دستور کار دارد که این مورد هم با عنایت امام هشتم ختم به خیر شد.
رئیس زندان بیجار هم گفت: همزمان با دهه کرامت و نزدیک شدن به میلاد باسعادت غریب الغربا امام علی ابن موسی الرضا( ع) زندان شهرستان بیجار میزبان بیرق نورانی امام هشتم و خادمان آن امام همام بود.
رجب‌پور اضافه کرد: بیرق مکرم امام هشتم با همراهی خادمان حرم امروز در زندان بیجار مهمان پرمهر عاشقان آن حضرت بود و حضور گرم و صمیمی خادمان حرم با استقبال شایسته مسوولین، کارکنان و زندانیان بیجار همراه شد.
وی یادآور شد: به برکت و یمن حضور با شکوه بیرق مکرم امام رافت علی ابن موسی الرضا و با احترام به این حضور ارزشمند با همراهی خادمان حرم آن حضرت در زندان،  شکات ۲ زندانی محکوم به قصاص با گذشت مهربانانه و با تاسی از رافت رضوی زمینه آزادیشان از این مرکز فراهم شد.
رجب‌پور ادامه داد: مراسم استقبال از بیرق امام همام با همراهی مسوولین شهر از جمله امام جمعه بیجار ، فرمانده سپاه و رییس ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان بیجار همراه شد.
اجرای برنامه نوحه خوانی و زیارت بیرق مکرم بخش‌های دیگری از این میزبانی پرخیر و برکت بود.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online