ایرنا/ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اعلام کرد: با ورود محموله جدید واکسن، تزریق دوز دوم واکسن کرونا از اول تیر در استان شروع شد.

دکتر ابراهیم شکیبا، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه روز سه‌شنبه بیان داشت: مراقبین سلامت به تعداد ظرفیت، روزانه افراد را براساس اولویت تاریخ تزریق دُوز دوم فراخوان کرده و افراد باید به مراکزی که به آنها اعلام خواهد شد در زمان مقرر مراجعه نمایند.
وی اظهار داشت: تزریق دوز اول واکسن برای افراد بالای ۷۰ سال فقط از طریق سامانه salamat.gov.ir میسر است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: افرادی که دوز اول و دوم واکسن کرونا را دریافت کردند تا زمانی که ۷۵ درصد جامعه واکسینه نشوند نباید پروتکل های بهداشتی رو کنار بگذارند و باید از ماسک استفاده کنند.  
وی اضافه کرد: اگر ۹۵درصد افراد به طور صحیح از ماسک استفاده کنند، چرخه انتقال ویروس قطع می شود.
شکیبا تاکید کرد: رعایت پروتکل های بهداشتی بخصوص استفاده از ماسک در استان کمرنگ شده و این جای نگرانی شیوع موج پنجم کرونا را دارد.
وی در پایان از مردم خواست استفاده از ماسک را در اولویت قرار دهند و فاصله اجتماعی را رعایت کنند تا شاهد شیوع موج پنجم نباشیم.
۲۴ هزار و ۵۰۰ دوز واکسن جدید کرونا روز یکشنبه وارد استان کرمانشاه شد و تاکنون ۷۳/۸ درصد افراد بالای ۷۰ سال استان کرمانشاه واکسینه شده اند.
هم اکنون ۳۳۹ بیمار مربوط به کرونا در مراکز درمانی کرمانشاه بستری هستند و مجموع جان باختگان استان نیز از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون به هزار و ۸۹۹ نفر رسیده است.

آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today