صدا و سیما/ ۹ نفر دیگر از بیماران مبتلا به کرونا در هرمزگان جان باختند و شمار کل جان باختگان این بیماری در استان به هزار و ۴۰۰ نفر رسید.

دکتر فاطمه نوروزیان، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: جان باختگان هشت خانم و یک آقا در محدوده سنی ۵۸ تا ۶۷ سال از بندرعباس، میناب، بستک، جاسک، قشم و رودان بودند.
وی افزود: در شبانه روز گذشته ۱۷۲ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری شدند و اکنون در مجموع ۶۷۱ نفر در بیمارستان‌های استان تحت مراقبتند.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان ادامه داد: از مجموع بستری ها، ۸۸ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه(آی. سی. یو) بستری هستند و حال ۳۳ نفر از آن‌ها وخیم است.
نوروزیان بیان کرد: محموله جدید سهمیه واکسن استان، امشب وارد استان شد و با توزیع شهرستانی این واکسن ها، از فردا در بندرعباس تزریق دوز دوم واکسن به سالمندان بالای هفتاد سال که پیشتر دوز اول را دریافت کرده بودند آغاز می‌شود، البته این افراد باید منتظر باشند تا از مرکز بهداشت زمان تزریق نوبت دوم واکسن به آن‌ها اطلاع داده شود و بدون دریافت پیامک یا تماس از مرکز بهداشت به مراکز واکسیناسیون مراجعه نکنند.
وی افزود: واکسیناسیون سالمندان جامانده در مرحله قبل و افراد زیر هفتاد سال نیز به‌زودی در استان آغاز می‌شود.

آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today