ایرنا/ رئیس هیات نظارت بر ششمین دوره انتخابات شورای شهر اهواز با تاکید بر حفاظت از آرای همه نامزدهای این انتخابات، گفت: ناظران گزارش‌هایی از تخلفات برخی نامزدها در این حوزه انتخابیه ارائه داده‌اند که پس از اعلام نتایج به آنها رسیدگی می‌شود.

علی ساعدی، رئیس هیات نظارت بر ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر اهواز بیان کرد: هیات نظارت بر انتخابات شورای شهر بر اساس قانون وظایفی دارد که از جمله آنها انتخاب ناظران و اعضایی است که بر عملکرد مجموعه اجرایی انتخابات در زمان رای گیری و شمارش آرا نظارت داشته باشند.
وی درباره شائبه‌هایی که در مورد تقلب و یا تخلفات انتخاباتی از سوی برخی شهروندان مطرح شده، بیان کرد: شایعات زیادی مطرح می‌شود اما تا زمانی که مستندات و دلیل و برهانی مبنی بر تخلف وجود نداشته باشد، نمی‌توان کاری  کرد.
ساعدی افزود: به ناظران آموزش داده شده که در صورت مشاهده تخلف از جمله مواردی همچون خرید و فروش رای، حق برخورد ندارند و گزارش آن را به هیات نظارت ارسال کنند.
وی اضافه کرد: گزارشاتی از ناظران درباره تخلف برخی نامزدها داریم که صحت آنها هنوز مشخص نیست و پس از اعلام نتایج شورای اسلامی شهر به آنها رسیدگی می‌شود.
ساعدی ادامه داد: بر اساس قانون، نامزدها پس از اعلام نتایج انتخابات، ۲ روز مهلت دارند با ارائه مستندات شکایت خود را به هیات نظارت اعلام کنند بنابراین با توجه به اینکه هنوز زمان اعتراض نامزدها فرا نرسیده، گزارشی از آنها دریافت نکردیم.
به گفته وی، طبق قانون اگر مستندات قوی باشد، هیات نظارت و هیات اجرایی وظیفه دارند به صورت قانونی اقدام کنند.

آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today