ایرنا/ کارشناس پیش‌ بینی هوا اداره کل هواشناسی استان زنجان، گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته شهرستان ماهنشان با دمای ۴۱ درجه سانتیگراد بالای صفر مواجه شد و مردم این منطقه روز بسیار گرم و سوزانی را سپری کردند.

حسین سلطانی، کارشناس پیش‌ بینی هوا اداره کل هواشناسی استان زنجان اظهار کرد: طی مدت یادشده خیرآباد از توابع شهرستان سلطانیه نیز با ۱۱ درجه سانتیگراد به عنوان خنکترین منطقه استان زنجان به ثبت رسید.
وی با بیان اینکه افزایش دمای هوای این استان ادامه دار خواهد بود، اظهار کرد: اوایل هفته آینده نیز هوای گرم بر استان زنجان حاکم خواهد بود که پیش بینی می شود در مناطق گرمسیر  به دمای بالای ۴۰ درجه سانتیگراد نیز برسد.
این کارشناس هواشناسی استان زنجان گفت: با توجه به روند افزایشی دمای هوا و نبود بارندگی از مردم استان انتظار می رود در مصرف آب و برق صرفه جویی کنند تا در این خصوص مشکلی بوجود نیایید. 
سلطانی، تصریح کرد: شرایط آب و هوایی این استان تا پایان هفته جاری پایدار خواهد بود و امروز سه شنبه ۱ تیرماه نیز آسمان زنجان صاف و بعدازظهر نیز با وزش باد همراه خواهد شد که سرعت آن در برخی مناطق می تواند به آستانه شدید نیز برسد.
وی میزان دمای فعلی هوای شهر زنجان را ۲۰ درجه سانتیگراد بالای صفر اعلام کرد و افزود: این میزان دما در مقایسه با روز گذشته در همین ساعت ۱ درجه سانتیگراد کاهش نشان می دهد.

  
  

آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today