تسنیم/ مراسم تشییع و تدفین پیکر حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالرضا آقاجری از اساتید و مبلغین حوزه و از جانبازان دفاع مقدس در قم برگزار شد.

مراسم تشییع و تدفین پیکر حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالرضا آقاجری از اساتید و مبلغین حوزه و از جانبازان دفاع مقدس عصر امروز در قم برگزار شد.
پیکر حجت الاسلام والمسلمین آقاجری از مسجد مسلم بن عقیل تا بقعه مبارکه حضرت علی بن جعفر(ع) تشییع شد و آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری دبیر شورای عالی حوزه های علمیه بر پیکر این استاد حوزه نماز اقامه کرد.
آیت الله سید حسین شاهرودی، حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالحمید حسینی امام جمعه شهرستان هندیجان، حبیب آقاجری نماینده مردم ماهشهر امیدیه و هندیجان، آیت الله حیاتی از اساتید حوزه علمیه، فریدون بندری فرماندار شهرستان ماهشهر،  طلاب و روحانیون و اقشار مختلف مردم در این مراسم حضور داشتند.
حجت الاسلام و المسلمین آقاجری ظهر روز یکشنبه به دلیل عارضه ریوی ناشی از جنگ تحمیلی در سن 55 سالگی به ملکوت اعلی پیوست.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبدالرضا آقاجری سال 1345 در روستای ده ملا از توابع بندر ماهشهر در خانواده‌ای مذهبی دیده به جهان گشود، پدر ایشان از ذاکران اهل‌بیت(ع) و متدین منطقه و جانباز دفاع مقدس بود.
این مبلغ دینی دوران کودکی را در روستای ده ملا گذراند و سپس به بندر ماهشهر رفت و در سنین نوجوانی به حوزه علمیه قم آمد و همچنین به‌صورت هم‌زمان در کنار فراگیری علوم دینی به جبهه‌های حق علیه باطل می‌رفت.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین آقاجری چندین بار در دوران دفاع مقدس در مناطق شیمیایی حضور پیدا کرد و یکی از عوامل فوت ایشان حضور در مناطق شیمیایی و عارضه ریوی است ولی این مجاهد راستین ولایت هیچ‌گاه درباره جانباز شدن و مشکل ریه‌اش با هیچ‌کسی سخنی نگفت.
این استاد حوزه از محضر مراجع بزرگی همچون آیت‌الله‌العظمی سید محمد حسینی شاهرودی، آیت‌الله میرزا جواد تبریزی، آیت‌الله وحید خراسانی، آیت‌الله فاضل لنکرانی و آیت‌الله سبحانی تلمذ کرد و به رتبه‌های بالایی از علم و فضیلت رسید.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین آقاجری پس از فراگیری علوم دینی در قم مجدد به بندر ماهشهر بازگشت و 15 سال در این منطقه حضور داشت و در حوزه علمیه ماهشهر خدمات بی‌نظیری انجام داد و طلاب زیادی پرورش داد و همچنین اقدام به تأسیس هیئت‌های مذهبی کرد.
یکی از نکات بارز و مورد توجه مرحوم آقاجری عشق زیاد به اهل بیت(ع) به خصوص امام حسین(ع) بود و بیش از 50 بار به کربلا سفر کرد و هرسال نیز در مراسم اربعین حسینی شرکت می‌کرد.
یکی از هیئت‌هایی که این محب اهل‌بیت(ع) تأسیس کرد هیئت فاطمیون بود که منشا خدمات زیادی در ماهشهر است، همچنین این مبلغ اهتمام زیادی در راستای رفع مشکلات مردم داشت و هرکسی مشکلی داشت نزد این ایشان می‌رفت.
مرحوم آقاجری سال 92 به حوزه علمیه قم بازگشت و هم‌زمان به تدریس در حوزه و دانشگاه پرداخت و همچنین از مشکلات مردم ماهشهر غافل نمی‌شد و بیش از 30 سال در مناطق محروم کشور اقدام به نشر معارف دینی کرد.

آخرین خبر قم در اینستاگرام :
https://instagram.com/qomtoday