ایرنا/ مسئول امور حقوقی حفاظت محیط زیست استان همدان گفت: ۷۹ پرونده تخلف در حوزه شکار و صید سال گذشته در این استان تشکیل شده است.

حجت لطفی، مسئول امور حقوقی اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان اظهار کرد: ۹۵ شکارچی غیرمجاز سال گذشته محکوم و متهم شناخته شدند که برای ۱۵ نفر برائت و منع تعقیب، ۲ فقره حبس تعزیری به مدت ۲ سال و یک فقره محکومیت جزای نقدی و حبس تعلیقی به مدت یکسال صادر شد.
وی با بیان اینکه متخلفان به پرداخت ۶۲ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان جزای نقدی محکوم شدند اضافه کرد: جرم این افراد شکار و صید غیرمجاز، زنده گیری جانوران وحشی، انتشار تصویر شکار در فضای مجازی، تخریب و تصرف اراضی زیر پوشش حفاظت محیط زیست همدان بوده است.
رئیس اداره بازرسی، مدیریت عملکرد و مسئول امور حقوقی اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان اظهار کرد: همچنین۴۲۴ مورد اخطاریه برای واحدهای تولیدی، صنعتی و خدماتی به دلیل ایجاد آلودگی آب، خاک و پسماند در سال ۹۹ صادر شده است.
لطفی بیان کرد: در حوزه محیط زیست انسانی ۷۷ پرونده تشکیل شد که ۴۴ پرونده رسیدگی و مابقی در دست بررسی است همچنین در این راستا ۹۷ نفر محکوم شدند و برای ۱۱ نفر منع تعقیب و برائت صادر شد.
وی افزود: ۱۷ ماه و ۱۰ روز حبس و ۲۳۵ میلیون و ۹۳۵ هزار تومان جزای نقدی برای متخلفان در حوزه محیط زیست انسانی در نظر گرفته شد و جرم این افراد آلودگی هوا، آب، خاک، تخلیه پسماند و مدیریت نادرست پسماند بوده است.
  
  
 

آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today