باشگاه خبرنگاران/ رئیس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان گفت: برای امروز وزش باد نسبتا شدید به همراه گردخاک و احتمال وقوع طوفان در سطح استان کرمان به ویژه در شرق استان کرمان پیش بینی می شود.

حمیده حبیبی، رئیس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان با اشاره به اینکه هم اکنون آسمان استان کرمان صاف تا کمی ابری است، اظهار کرد: وزش باد نسبتا شدید به همراه گردوخاک در برخی مناطق به خصوص در شرق استان و احتمال وقوع طوفان پدیده غالب امروز هوای استان کرمان است.
وی با بیان اینکه وزش باد نسبتا شدید تا پایان هفته به صورت متناوب در ساعات بعدازظهر بخصوص در شرق استان پیش بینی می‌شود، افزود: شدت وزش باد در شهرستان‌های ریگان، فهرج و زهکلوت بیشتر است.
حبیبی با اعلام اینکه کاهش دید افقی، کاهش کیفیت هوا و افزایش غلظت ریزگرد‌ها در این مناطق دور از انتظار نیست، بیان کرد: مردم از آمدن در فضای باز خودداری کنند و رانندگانی که قصد تردد از مسیر‌های استان کرمان به استان سیستان و بلوچستان را دارند از شرایط جاده‌ها باخبر باشند.
وی افزود: در حالی که مردم منوجان طی ۲۴ ساعت گذشته با دمای ۴۶ درجه سانتیگراد، گرم‌ترین روز را در استان پشت سر گذاشته، لاله زار با دمای هفت درجه سانتیگراد خنک‌ترین نقطه استان به ثبت رسیده است.
رئیس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان حداقل دمای امروز شهر کرمان را ۱۵ درجه سانتیگراد اعلام کرد و گفت: امروز دمای کرمان در گرم‌ترین ساعات خود به ۳۳ درجه سانتیگراد می‌رسد.

آخرین خبر کرمان در اینستاگرام :
Instagram.com/kerman_akhbar