فارس/ مدیرکل راه و شهرسازی کردستان گفت: ۵۰.۹۶ درصد از جمعیت شهرهای کردستان در محدوده با تراکم بالا و کم برخوردار از استانداردهای زندگی شهری ساکن‌اند که باید برای آن چاره‌ای اندیشید.

عرفان مرادی، مدیرکل راه و شهرسازی کردستان اظهار کرد: ۵۰.۹۶ درصد از جمعیت شهرهای کردستان در محدوده با تراکم بالا و کم برخوردار از استانداردهای زندگی شهری ساکن‌اند که باید برای آن چاره‌ای اندیشید.
وی خاطرنشان کرد: وزارت راه وشهرسازی برای بازآفرینی در این مناطق با نگاه ویژه ۶۳ پروژه را با اعتباری بیش از ۱۵۰ میلیارد تومان در شهرهای سنندج، سقز، مریوان، قروه، بیجار، دهگلان، کامیاران و بانه تعریف کرده است.
مرادی افزود: از سال‌های گذشته عملیات اجرایی این پروژه‌ها شروع شده که تعداد ۱۱ پروژه به بهره‌برداری رسیده، پنج پروژه در آستانه تکمیل و بهره‌برداری و بقیه پروژه‌ها نیز با سرعت مناسب در حال انجام است.
مدیرکل راه و شهرسازی کردستان با اشاره به وضعیت نامناسب نواحی منفصل شهری در سنندج، کمبود فضای آموزشی، فضای سبز، اماکن تفریحی ومعبر گذرگاهی را از اهم مشکلات مردم این مناطق برشمرد.
به گفته وی، اداره کل راه وشهرسازی کردستان، احداث خیابان گاز، خیابان حاج فیضه وساخت مدرسه ۹ کلاسه، هم چنین مرکز خدماتی، فرهنگی، ورزشی در محله نایسر واحداث خیابان امیر اردلان در محله حسن آباد، ساخت مدرسه در ننله را در دستور کار قرار داد تا از بار مشکلات و کمبودهای نواحی منفصل شهری کاسته شود.
مرادی اتمام احداث منبع آب شرب بهداشتی، مدرسه ۶ کلاسه و یک باب مدرسه ۹ کلاسه، احداث شبکه فاضلاب را از دیگر خدمات راه و شهرسازی در نایسر ذکر کرد و از احداث یک مجموعه چند منظوره خدماتی، ورزشی و فرهنگی(مرکز محله ) با بیش از ۵۰ درصد پیشرفت در نایسر خبر داد.
مدیرکل راه و شهرسازی کردستان احداث خیابان ۸۵۰ متری ماموستا هیمن با اعتباری بالغ بر۲ میلیارد تومان و خیابان ۱۶ متری امیر اردلان با اعتبار ۴.۲ میلیارد تومان در ناحیه منفصل شهری سنندج را از دستاوردهای طرح بازآفرینی شهری دانست.
وی گفت: با احیای منطقه آغه زمان وانبار غله متروکه، اقتصاد راکد این محله ها نیززنده خواهد شد. مرادی خاطرنشان کرد: ارتقای استانداردهای لازم برای زندگی، حفظ جان ومال شهروندان، آزادسازی معابر، کاهش بار ترافیکی، کاهش آلاینده‌های زیست محیطی وسلامت شهروندان از اهم اهداف ومزایای اجرای طرح‌های بازآفرینی شهری است.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online