مهر/  رئیس کل دادگستری استان یزد، سرقت مستوجب تعزیر را در صدر جرائم استان یزد اعلام کرد و گفت: توهین، ضرب و جرح عمدی، تهدید و ایراد صدمه بدنی ناشی از تصادفات در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

غلامعلی دهشیری، رئیس کل دادگستری استان یزد با بیان اینکه ملاک عمل در دستگاه قضایی، سند تحول قوه قضاییه است، اظهار کرد: این سند، دو هدف اجرای عدالت و رضایتمندی مردم را دنبال می‌کند.
وی افزود: امیدواریم این سند که در تدوین آن، خرد جمعی دخیل است، بتواند به طور کامل در دستگاه قضایی استان یزد به اجرا درآید.
دهشیری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه در استان یزد در سال ۹۸ به ازای هر هزار نفر، ۱۲۴ فقره پرونده در دستگاه قضایی تشکیل می شود، عنوان کرد: این آمار در سال ۹۹ به ۱۲۳ نفر رسیده است.
رئیس کل دادگستری استان یزد بیان کرد: در طول یک سال گذشته ۷ هزار و ۴۶۲ پرونده وارد دستگاه قضایی یزد شده که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از آن افزایش ۳.۹ درصدی داشته است.
وی، همچنین از افزایش ۸.۴۱ درصدی آمار پرونده های رسیدگی شده در طول یک سال گذشته نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.
رسیدگی به تخلفات مدیران و کارمندان دولت
دهشیری در مورد جرایم انتخاباتی استان یزد نیز بیان کرد: با هماهنگی بسیار خوبی که بین دستگاه‌های قضایی، امنیتی و انتظامی استان وجود داشت، پیشگیری از بروز تخلفات انتخاباتی در دستور کار قرار گرفت و به جز چند مورد شکایت در مورد سرقت و آتش زدن بنر در اردکان و یک مورد سرقت بنر در یزد همچنین شعارنویسی در مورد عدم مشارکت مردم، موضوع جدی در استان گزارش نشد.
وی در مورد تخلفات کارمندان و مدیران دولتی نیز بیان کرد: اختلاس ۵.۷ میلیارد تومانی کارمند شهرداری، ارتشاء معاون شرکت برق منطقه ای، تخلف ۶۳۰ میلیون تومانی مدیر سابق یکی از بانک‌ها، کلاهبرداری و ادعای نفوذ در بین مقامات کشوری توسط یک فرد عادی، اختلاس ۱.۲ میلیارد تومانی کارمندان یکی از بانک‌های استان، تسهیل مال غیرمشروع توسط یکی از کارمندان علوم پزشکی و ده‌ها مورد دیگر از جمله تخلفات است که به تمام آنها رسیدگی و احکام آنها صادر شد.

آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today