رکنا/ دبیر انجمن بنکداران تهران ضمن ورود آب معدنی خارجی به کشور گفت: اقشار مرفه جامعه برای مهمانی‌ های لوکس خود از این آب معدنی‌ ها می‌ خرند.

آب آشامیدنی قاچاق از کشورهای اروپایی وارد این شده است. پلیس در جستجوی این است قاچاقچیانی که این آب های آشامیدنی و آب های معدنی که به صورت عمده وارد بازار کرده اند را شناسایی کند.
قاسمعلی حسنی دبیر انجمن بنکداران تهران اظهار کرد: آب معدنی های خارجی با وجود ممنوعیت واردات، اما در بازار‌های عمده فروشی تهران فروخته می‌شوند. اغلب این آب معدنی‌ها از کشور‌های حوزه اسکاندیناوی وارد کشور شده‌اند.

قاچاق آب معدنی های لاکچری به ایران
او با ذکر این مطلب که سوئد و دانمارک بزرگ‌ترین صادرکنندگان آب معدنی به ایران هستند، افزود: این آب معدنی‌ها به صورت قاچاق از مرز‌های جنوبی کشور وارد کشور می‌شوند و با قیمت‌های بسیار زیاد فروخته می‌شوند.
دبیر انجمن بنکداران تهران در پاسخ به این سوال که چرا با فروشندگان کالای قاچاق در این زمینه برخورد نمی‌شود؟ بیان کرد: آب معدنی تنها کالای خوراکی قاچاق نیست؛ در بنکداری‌های سراسر تهران بیش از ۲ هزار نوع کالای نوشیدنی و خوراکی قاچاق فروخته می‌شود که این یعنی نظارت کافی در این حوزه وجود ندارد.
حسنی ادامه داد: برخورد با این فروشندگان بر عهده انجمن بنکداران نیست و سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و سازمان بازرسی اصناف باید با این متخلفان برخورد کنند. براین اساس انجمن تنها وظیفه دارد که گزارش تخلف را به سازمان‌های ناظر بدهد.

جزئیات قاچاق نوشیدنی های لاکچری به ایران
او در پایان تصریح کرد: به هر حال آب معدنی به صورت قاچاق وارد کشور می‌شود و البته مصرف همگانی و روزانه ندارد و تنها اقشار مرفه جامعه برای مهمانی‌های خاص و لوکس خود این آب معدنی‌ها را می‌خرند

آخرین خبر تهران در اینستاگرام :
https://instagram.com/online.tehran