فارس/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: 109 بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس در 24 ساعت گذشته تا کنون در استان شناسایی شدند.

فرزین رضاعی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان اظهار کرد: 109 بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس در 24 ساعت گذشته تا کنون در استان شناسایی شدند.
وی با بیان اینکه در حال حاضر 229 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند.، افزود: 137 بیمار در سنندج، 14 بیمار در سقز، 24 نفر در مریوان: 5 نفر در بیجار، 20 نفر در کامیاران، 9 نفر در دیواندره، 12 نفر در بانه و 2 بیمار کرونایی در دهگلان بستری هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان تصریح کرد: وضعیت27 بیمار مبتلا به کرونا در استان وخیم و در بخش ویژه آی‌.سی‌.یو بستری هستند.
رضاعی با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته تا کنون هیچ بیمار مبتلا به کرونا در استان فوت نشده است، گفت: از آغاز شیوع کرونا ویروس تا کنون یک‌هزار و 363 نفر در این استان بر اثر ابتلا به کرونا جان باخته‌اند.
به گفته وی، سنندج با 548 نفر و سروآباد با 3 فوتی به ترتیب بیشترین و کمترین آمار را در این زمینه به خود اختصاص داده‌اند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان تصریح کرد: از ابتدای شیوع کرونا ویروس تا کنون 250 نفر در سقز، 106 نفر در قروه، 78 نفر در کامیاران، 106 نفر در بانه، 77 نفر در دیواندره، 61 نفر در بیجار، 114 نفر در مریوان و 20 نفر در دهگلان جان ‌باخته‌اند که همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل‌های مرتبط دفن شده‌اند.
رضاعی خطاب به شهروندان اظهار کرد: همچنان روند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینگی را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک رعایت کنید در غیر این صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online